Nenufar

i

Autor: Materiały prasowe

Zespół Nenufar prezentuje swój pierwszy album "Take The Pain Away". Prawdziwa gartka dla fanów symphonic metalu!

2024-02-20 15:24

Nenufar to zespół łączący symphonic metal z core'owymi riffami, osadzony w gotyckim klimacie. Projekt rozpoczął oficjalną działalność w lutym 2022r. W tym samym roku wydali również pierwszą EP pt.: "Last Goodbye", na której znajdują się dwa autorskie utwory oraz cover znanej artystki, królowej popu: Madonny. Na warsztat wzięli popularną piosenkę "Frozen". Po tym przyszedł czas na pełnoprawny album!

Cover został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy, w komentarzach niejednokrotnie doceniano aranżację, oceniając ją nawet jako lepszą od oryginału! Od tego momentu zagrali ponad 30 koncertów, z większymi oraz mniejszymi zespołami polskiej sceny muzycznej.

We wrześniu 2023r. formacja wydała swój pierwszy album zatytułowany "Take The Pain Away", zawierający 10 kompozycji. Dzięki połączeniu delikatnego, eterycznego wokalu z ciężkim, męskim growlem, nisko strojonymi gitarami oraz chwytliwymi riffami, stworzyli niepowtarzalny klimat. "Take the Pain Away" to opowieść o ludzkim życiu, wyborach oraz emocjach, z jakimi musimy się niejednokrotnie spotykać w ciągu naszego życia. Utwory zawarte na płycie opowiadają o smutku, bólu oraz stracie, wprowadzając słuchacza w melancholijny klimat. Jeżeli jesteś fanem lub fanką takich zespołów jak Nightwish, Within Temptation bądź Lacuna Coil, to warto sięgnąć po twórczość Nenufara!

Black Sabbath - 5 ciekawostek o albumie “Sabbath Bloody Sabbath”

Co ciekawe, założycielem, wokalistą oraz gitarzystą jest uczestnik XII edycji programu "The Voice of Poland" - Mariusz Świątczak, który zasilił drużynę Marka Piekarczyka.

Zespół wystąpi również na tegorocznej jubileuszowej XXX edycji Castle Party

Obecny skład zespołu:

  • Magdalena Gościcka / wokal
  • Mariusz Świątczak / wokal + gitara
  • Szymon Wójtowicz / gitara
  • Kordian Bogusz / bas
  • Jakub Kaczyński / perkusja

Zespół można obserwować w socialach!