Zespół Iron Maiden uhonorowany w wyjątkowy sposób! Grupa otrzymała zestaw własnych znaczków!

i

Autor: Materiały prasowe Iron Maiden z własną kolekcją znaczków!

Zespół Iron Maiden uhonorowany w wyjątkowy sposób! Grupa otrzymała zestaw własnych znaczków!

2023-01-09 14:39

Już w 2025 roku zespół Iron Maiden będzie świętował swoje pięćdziesięciolecie na światowych scenach muzycznych. Formacja jest jedną z najważniejszych heavy metalowych na świecie, a że pochodzi z Wielkiej Brytanii, to kraj postanowił uhonorować swoją narodową dumę w wyjątkowy sposób. Iron Maiden, jako piąty brytyjski zespół w historii, otrzymał własną kolekcję znaczków pocztowych!

Iron Maiden rozpoczął działalność w 1975 roku, jednak debiutancki album grupy ukazał się pięć lat później. Prawdziwy przełom nastąpił wraz z wydaniem trzeciej płyty - The Number of the Beast, na której po raz pierwszy zaśpiewał Bruce Dickinson. Zespół osiągnął wielki sukces na całym świecie i uznawany jest za jeden z najważniejszych, grających muzykę heavy metalową. Nie da się ukryć, że bez Iron Maiden ciężkie brzmienie wyglądałoby dziś zupełnie inaczej. Już za dwa lata formacja będzie świętować pięćdziesięciolecie, jednak wciąż jest bardzo aktywna na rynku - już za kilka miesięcy muzycy wyruszą w kolejną trasę, na której będzie można usłyszeć najnowszy album zespołu, czyli wydany w 2020 roku Senjutsu. 

Zespół Iron Maiden uhonorowany w wyjątkowy sposób! Grupa otrzymała zestaw własnych znaczków!

Wielka Brytania właśnie pokazała, że jest niezwykle dumna ze swojej legendy heavy metalu. Kilka dni temu ogłoszono, że Iron Maiden jest kolejnym, piątym już zespołem, po The Beatles, Pink Floyd, Queen i The Rolling Stones, który otrzymał swoją własną kolekcję znaczków pocztowych! Na zestaw składa się 12 znaczków - osiem przedstawia zespół z różnych występów na żywo, cztery zaś prezentują słynną maskotkę, czyli Eddiego. Poza tym, do sprzedaży trafią liczne przedmioty kolekcjonerskie, związane z zespołem. Jak prezentuje się kolekcja znaczków? Sprawdź zdjęcia poniżej!

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe