Focus z noworocznym prezentem dla fanów!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Rens Plaschek Focus z noworocznym prezentem dla fanów!

Zespół Focus z noworocznym prezentem dla fanów!

2024-01-03 15:08

Z okazji Nowego Roku, zespół Focus udostępnił wraz z życzeniami utwór „Hocus Pocus”, zarejestrowany podczas ostatniej edycji festiwalu Winterstorm. Do kompozycji powstał także teledysk!

Aby złożyć wszystkim najlepsze życzenia w Nowym Roku, prezentujemy film z występu Focus, wykonującego utwór "Hocus Pocus" na zeszłorocznym festiwalu Winterstorm - mamy nadzieję, że wszystkim się podoba. Bardzo dziękujemy za ciągłe wsparcie dla Focus. Przed nami ekscytujący rok 2024 i mamy nadzieję, że wszyscy dołączycie do nas w tej podróży!

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Focus na koncertach w Polsce!

A już w kwietniu 2024 roku zespół przyjedzie do Polski na 5 koncertów w ramach trasy ,,Hocus Pocus Tour 2024”. Muzycy odwiedzą tym razem Łódź, Wrocław, Katowice, Rzeszów i Lublin. Bilety w sprzedaży. Zapraszamy serdecznie!

Art Muza zaprasza

Focus - ,,Hocus Pocus Tour 2024”

 • 09.04.2024 Łódź Scena Monopolis godz. 19.00
 • 10.04.2024 Wrocław Sala koncertowa Radia Wrocław godz. 19.00
 • 12.04.2024 Katowice Kinoteatr Rialto godz. 19.00
 • 13.04.2024 Rzeszów Sala koncertowa WDK godz. 19.00
 • 14.04.2024 Lublin Sala koncertowa Radia Lublin godz. 19.00

Bilety (miejsca siedzące nienumerowane):

 • 179 zł przedsprzedaż
 • 199 zł w dniu koncertu.

Sprzedaż biletów:Ticketmaster.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, RockSerwis.pl.

O zespole

Focus to holenderski zespół rockowy założony w Amsterdamie w 1969 roku. Znaczną popularność zyskał w latach 70. XX wieku dzięki swojej unikalnej muzyce, w której dominowała fuzja rocka progresywnego, jazzu i muzyki klasycznej. Najbardziej znaną piosenką zespołu Focus jest utwór zatytułowany "Hocus Pocus", który stał się przebojem i wylansował zespół na międzynarodowej scenie muzycznej. Utwór ten jest jednym z najczęściej ,,coverowanych” utworów w historii rock’n’rolla i do dziś pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów w historii rocka progresywnego. W 2010 roku „Hocus Pocus” wykorzystano do reklamy Mistrzostw Świata w piłce nożnej, a utwory grupy są wykorzystywane w grach komputerowych czy ścieżkach dźwiękowych współczesnych filmów np. "RoboCop" (2014), „Baby Driver” (2017) czy „The Babysitter: Killer Queen” (2020).

Formacja nagrywa i nagrywała głównie muzykę instrumentalną, charakteryzującą się bogatymi brzmieniami opartymi na dźwiękach instrumentów klawiszowych, fletu i gitar. W muzyce zespołu daje się zauważyć wpływy muzyki klasycznej i jazzu. Prowadzona jest od początku istnienia grupy przez członka i zarazem założyciela sir Thijsa van Leera. Za trzy najważniejsze płyty w dyskografii Focus uznaje się „Moving Waves” (1971 r.), „Focus 3” (1972 r.) i „Hamburger Concerto” (1974 r.). Sir Thijs van Lear jest pierwszym holenderskim muzykiem rockowym, który uzyskał tytuł szlachecki.

Focus, mimo że powstał w 1968 roku, do dziś zachowuje sceniczny wigor, a wyobraźnia muzyczna członków zespołu nie zna granic. Dowodem na to jest fakt, że zespół nagrywa właśnie swój nowy album. Po zakończeniu prac w studiu zespół ruszy w kolejną trasę koncertową. Przypomnijmy, że w marcu 2023 roku Focus zagrał trzy fenomenalne koncerty w Polsce. Podczas występów w Warszawie, Poznaniu i Bydgoszczy fani zespołu żywiołowo reagowali na znakomitą formę zespołu w ponad dwugodzinnym muzycznym spektaklu. W kwietniu 2024 roku zespół w tym samym składzie przyjedzie do Polski. Focus tym razem odwiedzi: Łódź, Wrocław, Katowice, Rzeszów i Lublin. Artyści nie mogą doczekać się koncertów i spotkań z polskimi fanami. Mówią wprost, że podczas ,,Hocus Pocus Tour 2024” dadzą z siebie wszystko.

Focus - skład:

 • sir Thijs van Leer – organy Hammonda, flet, wokal,
 • Pierre van der Linden - perkusja,
 • Menno Gootjes - gitara,
 • Udo Pannekeet – gitara basowa.