Zamilska

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Agata Hudomiet

muzyczne nowości

Zamilska i muzyk zespołu Hostia w muzycznej współpracy! Tak brzmi numer "No Gods"

2024-03-06 12:11

To połączenie dwóch bezkompromisowych artystów, którzy tworzą muzykę różną, ale jak się okazuje ze wspólnym mianownikiem - surowe, industrialne brzmienie Zamilskiej doskonale komplementuje niski, agresywny growl Pacha.

No Gods to manifest niezależności w czasach dominacji mediów społecznościowych. Konfrontuje powszechny trend samozwańczych psychologów, którzy wykorzystują słabości innych dla osobistych korzyści. To także symbol autentyczności i wytrwałości. Na tle fałszywych proroków i papierowych bożków, przekaz utworu wybrzmiewa mocno: zachęca do odrzucenia konformizmu i przyjęcia własnych, unikalnych prawd.

To nie jest jednorazowa współpraca. Nowy track to kontynuacja, w 2022 ukazał się już remiks w wykonaniu Zamilskiej do utworu Hostii "Chvrch Bvrners”. 

Najlepsze polskie albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

O Zamilskiej

Muzyka ZAMILSKIEJ rozpoznawalna jest poprzez ciężkie, rytmiczne, wypełnione basem brzmienia. Pierwsze skojarzenie: techno. Jednak jej muzyka wybiega poza definicje tego gatunku, oscylują cpomiędzy elektroniką, world music a noisem. Każdy koncert ZAMILSKIEJ to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów, wprowadzająca publiczność w taneczny trans.

Grał jej utwory w swoim programie radiowym w BBC sam Iggy Pop, ale też Mary Anne Hobbs i Tom Ravenscroft. Jej „Fuck Fray” Nine Inch Nails umieściło na swojej oficjalnej playliście muzycznych rekomendacji na Spotify. Muzyka ZAMILSKIEJ pojawiła się w najgorętszej grze komputerowej sezonu: RUINERZE (soundtrack nagrodzony statuetką DIGITAL DRAGONS 2018), ale też w nagrodzonym w Cannes krótkometrażowym „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” Aleksandry Terpińskiej. W 2018 Remix utwóru Gazelle Twin w wykonaniu ZAMILSKIEJ zasilił ścieżkę dźwiękową serialu ABC „How to Get Away With Murder”. ZAMILSKA stworzyła też muzykę na potrzeby filmu dokumentalnego „Turyści” pokazywanego na festiwalach polskich i zagranicznych. Na swoim koncie ma też debiut producencki: utwór„Dzielne Kobiety” Pauliny Przybysz. Za album, na którym znalazła się ta piosenka, Przybysz otrzymała statuetkę FRYDERYKA 2017.

ZAMILSKA chętnie tworzy dla i z innymi artystami. Warto wspomnieć kolaborację z Nosowską przy okazji projektu „POWROTY” ELECTRONIC BEATS, czyli remix „Jeśli Wiesz Co Chcę Powiedzieć”, ale też z Marią Peszek, dla której ZAMILSKA wykonała remix utworu „Sorry Polsko”. Na zaproszenie radiowej Czwórki narodziła się współpraca z Quebonafide i ich wspólny utwór „Święty Spokój” nagrany w ramach cyklu Żywy Gig. Warto wymienić też remiks utworu zespołud eath metalowego Hostia. W 2017 ZAMILSKA była częścią Orkiestry Męskiego Grania pod kierownictwem artystycznym Organka. Ciekawym wyzwaniem było dla ZAMILSKIEJ stworzenie oprawy muzycznej do pokazu mody „Hold the Rivers” projektanta Michała Szulca. W 2023 na platformie Netflix ukazał się film pt „Dzień Matki”w reżyserii Mateusza Rakowicza, którego ścieżka dźwiękowa stworzona została w całości przez Zamilską. Film w pierwszym tygodniu od premiery był w na szczycie Global Top 10 Netflixa, a muzyka do niego została nominowana do Fryderyka.