Z kim chciałby współpracować Muniek Staszczyk? Zaskakujący wybór, jeśli chodzi o kobiecą część sceny!

i

Autor: AKPA Muniek Staszczyk chciałby współpracować z tymi artystami i artystkami!

Z kim chciałby współpracować Muniek Staszczyk? Zaskakujący wybór, jeśli chodzi o kobiecą część sceny!

2023-11-07 11:45

Muniek Staszczyk skończył w niedzielę 5 listopada dokładnie 60 lat. Tak wyjątkowy moment stał się dla muzyka okazją do udzielenia licznych wywiadów. Artysta poruszał w nich przeróżne tematy, te bardziej i mnie poważne - w jednej z rozmów Muniek został poproszony o wskazanie wymarzonych kandydatów i kandydatek do współpracy - jego wybory są i nie są oczywiste!

Muniek Staszczyk ma za sobą szczególną okazję. W niedzielę 5 listopada legenda polskiej sceny rockowej obchodził okrągłe, sześćdziesiąte urodziny. To właśnie z tej okazji muzyk udzielał w ostatnich dniach licznych wywiadów. W jednym z nich artysta pokusił się o odważne wyznanie, że tak naprawdę nie lubi Metalliki, a dużo bardziej ceni sobie twórczość Iron Maiden i podziwia pasję Bruce'a Dickinsona do lotnictwa. Tu jednak pytanie dotyczyło artystów, których sam Muniek podziwia - a z którymi chciałby współpracować?

Muniek o nowej płycie T.Love : „No jara mnie to strasznie!”

To z nimi chciałby współpracować Muniek Staszczyk!

Dokładnie w dniu urodzin artysty swoją premierę miała najnowsza odsłona podcastu Żurnalisty, którego gościem był właśnie Muniek. Muzyk został w nim poproszony o wskazanie artystów i artystek, z którymi chciałby jeszcze w trakcie kariery coś nagrać. Muzyk przypomniał, że bardzo chciał współpracować, ale nie zdążył, z Markiem Grechutą i Jackiem Kaczmarskim, nie ukrywa, że jego wielkim marzeniem byłaby możliwość nagrań chociażby z Panami z The Rolling Stones (co podpowiedziała mu osoba z boku), wie jednak, że nie jest to zbyt realne.

Patrząc z tej bardziej realnej perspektywy, Muniek wymienił Kazika Staszewskiego, Stanisława Soykę, trębacza Tomasza Stańko i Lecha Janerkę. A co, jeśli chodzi o artystki?

Muniek i... Maryla?!

Artysta chciał także wskazać kogoś spośród kobiecej reprezentacji polskiej sceny, co szło mu nieco bardziej opornie. Wokalista wymienił w końcu... Marylę Rodowicz! Muniek powiedział, że jest przekonany, że mogłoby z tego wyjść coś naprawdę ciekawego!