YUNGBLUD sampluje The Cure w najnowszym singlu! Jest już dostępny roztańczony klip do Tissues!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy numer od YUNGBLUDA!

YUNGBLUD sampluje The Cure w najnowszym singlu! Jest już dostępny roztańczony klip do "Tissues"!

2022-09-02 14:10

Cieszący się międzynarodowym uznaniem, wielokrotnie nagradzany brytyjski muzyk wydaje dziś swój nowy długo oczekiwany, trzeci album studyjny „YUNGBLUD”.

Urodzony w Yorkshire w Anglii multiinstrumentalista YUNGBLUD (aka Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął już jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat. Debiutował imienną EP-ką, po której wypuścił album „21st Century Liability” (2018). W październiku 2019 ukazała się kolejna EP-ka „the underrated youth”, która znalazła się w pierwszej dziesiątce albumów w Wielkiej Brytanii. W kolejnym roku artysta znalazł się na tzw. shortliście BBC Sound of 2020, a także zdobył nagrodę NME za najlepszy teledysk. W grudniu 2020 do sprzedaży trafiła płyta „weird!” z takimi hitami jak „god save me, but don’t drown me out”, „weird!”, „strawberry lipstick” i „cotton candy”. Album w ciągu pierwszego tygodnia rozszedł się w nakładzie 39 tysięcy egzemplarzy i zadebiutował na szczycie zestawienia w UK .Rzadko pojawia się artysta taki jak YUNGBLUD, który dla całego pokolenia Z stał się rockandrollowym idolem z plakatu. Nieustannie opowiadając się za dziwakami, odmieńcami i osobami z marginesu społecznego, YUNGBLUD zgromadził legiony oddanych fanów z całego świata, którzy co wieczór przychodzą na jego wyprzedane koncerty i z taką pasją wykrzykują każde słowo jego piosenek, jakby od tego zależało ich życie. Dzięki uznaniu takich legend rocka jak Mick Jagger, Ozzy Osbourne, Steve Jones i Dave Grohl, YUNGBLUD jest na najlepszej drodze, by osiągać kolejne sukcesy.

YUNGBLUD promuje nowy album kolejnym singlem!

To początek nowej, ekscytującej ery artysty. Płyta zawiera wcześniej wydane i uwielbiane przez fanów „The Funeral”, „Don’t Feel Like Feeling Sad Today” i „Memories” z Willow, które przekroczyły milion odtworzeń w pierwszym tygodniu od premiery. Album został już świetnie przyjęty przez krytyków na całym świecie. Jego premierze towarzyszy oficjalny teledysk do najnowszego singla - „Tissues”. Klip do „Tissues” został nakręcony w Londynie i wyreżyserowany przez Charliego Sarsfielda. Zaraźliwy, nowy utwór zawiera sampel „Close To Me” The Cure, osobiście zatwierdzony przez frontmana zespołu, Roberta Smitha.

YUNGBLUD - wywiad na temat nowego albumu. „Nigdy nie byłem tak podekscytowany!”

To nowa era, chciałem więc tańczyć, ruszać się i odzwierciedlić w teledysku czym tak naprawdę jest dla mnie ta piosenka. To szczęście, euforia i odpuszczanie — skomentował artysta.