Wyjątkowy gest Tony'ego Hawka z okazji 56. urodzin Kurta Cobaina! Mam nadzieję, że komuś to pomoże

i

Autor: John Salangsang/Shutterstock/Rex Features/East News/AKPA Tony Hawk z okazji urodzin Kurta Cobaina

Wyjątkowy gest Tony'ego Hawka z okazji 56. urodzin Kurta Cobaina! "Mam nadzieję, że komuś to pomoże"

2023-02-20 19:35

Na 20 lutego przypada dzień urodzin Kurta Cobaina. Legendarny muzyk skończyłby w 2023 roku 56 lat, niestety, fanom nieżyjącego od prawie trzydziestu lat muzyka pozostaje słuchać tego dnia jego archiwalnych nagrań. W wyjątkowy sposób 20 lutego postanowił świętować Tony Hawk, amerykański skater. Wykazał się on wyjątkowym gestem.

Dokładnie 20 lutego cały świat świętuje rocznicę urodzin Kurta Cobaina. Muzyk urodził się w 1967 roku jako syn kelnerki Wendy Elizabeth i mechanika samochodowego Donalda Lelanda Cobaina, miał młodszą siostrę, Kimberly. Muzyka była obecna w jego rodzinie od zawsze - muzykami byli jego wujkowie i ciotki. Kurt od najmłodszych lat wykazywał artystyczne zdolności, miał wyjątkową, wręcz nadwrażliwą naturę. Po raz pierwszy miał zaśpiewać w wieku zaledwie dwóch lat, a już jako czterolatek miał zacząć grać na pianinie i pisać teksty pierwszych piosenek. Gdy Kurt miał dziewięć lat, jego rodzicie rozwiedli się, co miało ogromny wpływ na całe jego życie - młody chłopak stał się wycofany, desperacko pragnął uwagi i miłości, których rodzice nie mogli mu dać. Choć Kurt początkowo mieszkał z ojcem i jego nową rodziną, to z czasem Donald, nie mogąc dać sobie rady z synem, umieścił go w rodzinie zastępczej. Już w czasach szkolnych Cobain zainteresował się hard rockiem i punkiem. Nikt nie spodziewał się, że to właśnie on w przyszłości stanie na czele grupy, która wprowadzi nowy gatunek, umiejętnie łączący obie stylistyki, do mainstreamu. Zespół Nirvana, istniejący w latach 1987-1994, wydał trzy albumy studyjne i na zawsze zmienił historię muzyki, zapisując się na jej kartach jako legenda grunge'u.

Tony Hawk z wyjątkowym gestem z okazji rocznicy urodzin Kurta Cobaina

Gdyby żył, w 2023 roku Kurt skończyłby 56 lat. Z tej właśnie okazji amerykański skater, Tony Hawk postanowił coś ogłosić. Okazuje się, że w ogromnej kolekcji jego desek znalazła się niezwykle wyjątkowa. Mowa o tej, na której znajduje się rysunek, autorstwa Cobaina, przedstawiający postać Eddiego - legendarną maskotkę zespołu Iron Maiden. Rysunek, przedstawiający grafikę z albumu Killers, powstał w 1981 roku, Hawk kupił deskę na aukcji w 2022 roku, a teraz zdecydował się zrobić z niej jeszcze większy pożytek

Hawk udał się do Seattle, by osobiście porozmawiać o historii deski z Cameronem Rossem, jej pierwotnym właścicielem. W wyniku tych rozmów Tony zdecydował się wypuścić linię desek z kopią rysunku Cobaina - każdy model zachowuje swoją autentyczność, ze względu na zachowanie kształtu oryginału. Skater zaznaczył, że cały dochód ze sprzedaży desek zostanie rozdzielony pomiędzy Jed Foundation i The Skatepark Project w celu zapewnienia środków dla osób zmagających się ze zdrowiem psychicznym i stworzenia większej liczby publicznych skateparków w obszarach o niedostatecznym dostępie. Deski są dostępne w sprzedaży pod linkiem. W cały projekt zaangażowana jest także siostra Kurta, Kim.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

Wpływy Kurta i Jeffa wciąż silnie odbijają się echem w naszym świecie, mamy więc nadzieję uhonorować ich dziedzictwo tymi wyjątkowymi przedmiotami - brzmi oświadczenie Tony'ego Hawka.