Współtwórca Solo Blanki nagrał cover wielkiego przeboju Maanamu. Dobry pomysł?

i

Autor: AKPA/Pawel Wodzynski/East News Nowa wersja "Krakowski Spleen" Maanamu

Współtwórca "Solo" Blanki nagrał cover wielkiego przeboju Maanamu. Dobry pomysł?

2023-05-23 11:57

Nie jest żadną nowością fakt, iż współcześni producenci muzyczni biorą się za klasyczne utwory sprzed lat i przerabiają je, niekiedy pod zupełnie inny gatunek. Tak właśnie stało się z jednym z największych przebojów zespołu Maanam. Tribbs, producent i kompozytor, jeden z autorów eurowizyjnego "Solo" Blanki, zaprezentował własnie nową wersję kompozycji "Krakowski Spleen".

Maanam to jeden z najważniejszych polskich zespołów wszech czasów. Formacja podbijała rodzimy rynek w latach 80., prezentując wysokiej jakości, rockowe brzmienie, które na zawsze zmieniło oblicze polskiej muzyki. Gwiazdą grupy była wokalistka, frontmanka i autorka tekstów, Kora, której głos stał się centralnym elementem kompozycji formacji. Charyzma artystki i połączone talenty wszystkich członków grupy zadecydowały o ogromnym sukcesie Maanamu.

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Nowa wersja kompozycji "Krakowski Spleen" Maanamu

Jedną z najważniejszych kompozycji w całej dyskografii Maanamu jest Krakowski Spleen. Przejmujący utwór, oddaje w warstwie tekstowej i muzycznej dojmującą atmosferę stanu wojennego w Polsce, określany jest on do dziś hymnem wolności i chęci normalności. Legendarna propozycja doczekała się właśnie nowej wersji, a odpowiada za nią Tribbs.

Tribbs to jeden z najpopularniejszych obecnie polskich producentów muzycznych i kompozytor. To właśnie on jest jednym z autorów utworu Solo, z którym Blanka reprezentowała Polskę na tegorocznym konkursie Eurowizji. Twórca od jakiegoś czasu tworzy własne, odświeżone wersje klasycznych polskich utworów, jak Bal wszystkich świętych z repertuaru Budki Suflera czy Ostatni raz zatańczysz ze mną Krzysztofa Krawczyka. Tym razem Tribbs wziął się za klasyk zespołu Maanam. W jego wersji utwór stał się taneczną propozycją, a od oryginału różni go przede wszystkim fakt, iż słyszymy w nim męski wokal! Na potrzeby nowego wydania kompozycji Krakowski Spleen Tribbs połączył siły z wokalistą Robertem Wiewiórem. Co z tego wyszło? Sprawdź!