Wrocławska grupa THE DOG z nowym singlem 'Perspective of the Body Finder'

i

Autor: Materiały prasowe

Wrocławska grupa THE DOG z nowym singlem 'Perspective of the Body Finder'

2021-08-26 14:29

Perspective of the Body Finder" to drugi już singel anonsujący nową ep-kę wrocławskiego The Dog, która ukaże się 10 września.

Ep-ka "Body Finder" brzmi jak Faith No More, które jeździ na deskorolkach i wydaje się w Revelation Records. Trochę w tym Sheltera, trochę Life of Agony, trochę Take Offense, ale nie w stylistyce i odniesieniach tkwi siła owego wydawnictwa. Jedno jest pewne – takich przebojów wrocławska grupa dotychczas nie pisała. Każda z piosenek, które znalazły się na nowej EP, łącznie z coverem „Shake Dog Shake” The Cure, mogłaby wylądować na soundtracku do "Tony Hawk Pro Skater" albo w MTV, gdzieś pomiędzy Deftones a Pennywise.

Co tam w środku gra? - Rammstein

Wciąż jest to hardcore, ale pisany na modłę popu, co pozwala postawić The Dog obok nowoczesnych kapel – takich jak Turnstile albo Higher Power – które redefiniują gatunek. Hardcore z dubowym feelingiem– skwitował Haldor Grunberg, właściciel Satanic Audio, producent „Body Finder”.

Materiał zarejestrowano w grudniu 2020 roku w Monochrom Studio, pod okiem Ignacego Gruszeckiego. Miksem i masteringiem zajął się ponownie Haldor Grunberg z Satanic Audio, który gościnnie pojawi się też w singlu “Slow Walk”.

W 2011 roku ukazały się ponowne reedycje tych płyt, tym razem zawierające oryginalne partie basu i bębnów.