Wojciech Korda nie żyje. Legendarny muzyk Niebiesko-Czarnych miał 79 lat

i

Autor: Mateusz Jagielski/East News Nie żyje Wojciech Korda

Wojciech Korda nie żyje. Legendarny muzyk Niebiesko-Czarnych miał 79 lat

2023-10-21 16:34

Bardzo przykra wiadomość obiegła rodzime media w sobotnie popołudnie. W wieku 79 lat zmarł Wojciech Korda - legenda rodzimego bigbitu, wokalista, kompozytor, członek formacji Niebiesko-Czarni. Wieści przekazała Polska Fundacja Muzyczna, informację tę potwierdziła także córka zmarłego artysty - wokalistka Anna Rusowicz.

Przykra informacja została przekazana do wiadomości publicznej w sobotę 21 października w godzinach popołudniowych. Jak poinformowała Polska Fundacja Muzyczna, w wieku 79 lat zmarła legenda polskiej muzyki, Wojciech Korda. Artysta od lat zmagał się z ciężką chorobą, od samego początku pozostawał pod opieką wspomnianej instytucji. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb artysty. Wieści te potwierdziła także córka Kordy, polska wokalistka Anna Rusowicz, zamieszczając w swoich social mediach zdjęcie ojca.

Najlepsze wokalistki rockowe - Polska

Wojciech Korda - legenda polskiej muzyki

Wojciech Korda urodził się 11 marca 1944 roku w Poznaniu i od najmłodszych lat interesował się muzyką. Przełom dla jego kariery nadszedł w latach 60., kiedy to w styczniu 1964 roku został członkiem zespołu Niebiesko-Czarni, w którym poznał swoją przyszłą żonę, wokalistę Adę Rusowicz. Korda działał w formacji do 1976 roku i współtworzył pierwszą polską rock-operę Naga. Po odejściu z Niebiesko-Czarnych występował w duecie z żoną, współpracował także z Tomaszem Dziubińskim. W 1991 roku brał udział w wypadku samochodowym, w którym zginęła jego żona. Korda uznawany jest za jednego z najważniejszych polskich muzyków z ery bigbitu, a za swoją działalność artystyczną był wielokrotnie nagradzany, w tym Złotym Krzyżem Zasługi.