Wkurzony Kid Rock strzela do puszek z piwem. To manifest polityczny

i

Autor: Twitter

Wkurzony Kid Rock strzela do puszek z piwem. To manifest polityczny

2023-04-06 13:55

Amerykański rapper i producent muzyczny nagrał krótki filmik, w którym rozwala z broni automatycznej zgrzewki piwa Bud Light, po czym opublikował go Twitterze. Dla części jego fanów to będzie z pewnością odebrane jako odważna polityczna deklaracja. Jednak dla wielu jest to zwyczajne chwalenie się własnym chamstwem, mowa nienawiści oraz próba zarobienia na polaryzacji Ameryki.

Artysta od początku swojej kariery starał się wpisać w pewien nurt amerykańskiej popkultury: podkreślanie związków z Południem, flaga Konfederacji, nawiązania do sceny country, otwarte poparcie dla partii Republikanów i wreszcie samego Donalda Trumpa. Na filmiku możemy zobaczyć go w czapce z logiem MAGA, co jest skrótem od hasła "Make America great again", które wylansował Trump właśnie. Kid Rock sprzeciwia się także ograniczeniom w dostępie do broni, a w swoich piosenkach otwarcie atakuje stacje telewizyjne kojarzone z Demokratami. W jednym z najnowszych przebojów podkreśla, że nikt nie będzie mu mówił, jak ma żyć.

Skąd zatem aż taka nienawiść do Bud Light oraz produkującej go firmy Anheuser-Busch, pod której adresem na koniec filmiku pada parę ostrych słów? Koncern niedawno w ramach akcji promocyjnej postanowił zamanifestować wsparcie dla społeczności LGBT i obdarował Dylan Mulvaney zapasem piwa gratulując "365 kobiecości". Transpłciowa aktorka niedawno obchodziła jubileusz roku od zakończenia korekty płci. Najwyraźniej ta akcja właśnie doprowadziła do wściekłości Kid Rocka, który mieni się obrońcą konserwatywnej moralności.