Within Temptation z nowym klipem!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy teledysk od Within Temptation

Within Temptation z nowym klipem!

2023-08-31 12:26

Zespół Within Temptation udostępnił teledysk do najnowszego singla „Bleed Out”. Klip stworzony przy pomocy sztucznej inteligencji przedstawia animowaną historię kobiety uciskanej i ściganej przez wielką potworną istotę.

Przy tworzeniu tego teledysku zespół współpracował ze swoim wieloletnim przyjacielem i kamerzystą SetVexy oraz projektantem cyfrowym RART. SetVexy uchwycił występ zespołu na żywo, a RART przekształcił ten występ w animowaną fabułę przy wsparciu sztucznej inteligencji. Within Temptation wyjaśnia, że AI pomaga im realizować ich kreatywne pomysły, a dzięki tej nowej technice umożliwia tworzenie animacji i filmów w stylu CGI w jakości, która wcześniej była nieosiągalna.

Tytułowy utwór z nadchodzącego albumu zespołu “Bleed Out”, (premiera krążka: 20 października 2023 roku) porusza trudną sytuację kobiet walczących o swoje prawa w Iranie po morderstwie Mahsy Amini. Sharon wyjaśnia: „Kiedy byłam dzieckiem, mieszkałam w Jemenie. Moi rodzice rezydowali w kilku krajach na Bliskim Wschodzie i często ich odwiedzałam, kiedy tam byli. To inny świat. Dzięki spędzonemu tam czasowi czuję się związana z tą częścią świata. Byłam pod niesamowitym wrażeniem odwagi młodych kobiet, które paliły swoje szale, wiedząc, że zostaną wtrącone do więzienia lub gorzej – to łamie serce”.

Within Temptation o nadchodzącej płycie, najnowszej EP-ce i trasie koncertowej

Nowy album zespołu

Premiera nowej płyty – 20 października.

To pełne pasji i polityczne skupienie znajduje odzwierciedlenie w intensywności i ciężkości muzyki na nowym, ósmym w dorobku albumie zespołu. Wkraczając w nową erę muzycznej eksploracji i lirycznej głębi, Within Temptation przesunęli granice i zademonstrowali swoją artystyczną ewolucję, ogłaszając z pięścią w powietrzu zarówno swoje przekonania moralne, jak i nieustraszone podejście do muzyki.

Przesiąknięty szerokim zakresem dynamiki, która sięga głębi symfonicznej ciężkości, ”Bleed Out” jest zarówno żywiołowo ciężki, jak i politycznie intensywny. Płyta “Bleed Out” zostanie wydana w wielu formatach na całym świecie 20 października za pośrednictwem wytwórni Within Temptation, Force Music Recordings, we wspólnym przedsięwzięciu z Bertus Distribution oraz we wszystkich serwisach streamingowych. Aby uzyskać więcej informacji i zamówić album w przedsprzedaży, odwiedź stronę Within-temptation.com. Lista utworów:

 1. We Go To War
 2. Bleed Out
 3. Wireless
 4. Worth Dying For
 5. Ritual
 6. Cyanide Love   
 7. The Purge
 8. Don't Pray For Me
 9. Shed My Skin (feat. Annisokay)
 10. Unbroken
 11. Entertain You