William Basinski

i

Autor: Materiały prasowe

William Basinski wystąpi w Warszawie! Wszystko, co musisz wiedzieć o koncercie kultowego kompozytora

2023-06-18 17:42

William Basinski zagra w Polsce! Artysta zaprezentuje spektakularne show “The Last Symphony”. Jedyny koncert w naszym kraju legendy ambientu odbędzie się 24 listopada, w warszawskim klubie Niebo. Organizatorami wydarzenia są Swamp Booking i Winiary Bookings.

William Basinski to klasycznie wykształcony muzyk i kompozytor, którego przygoda z muzycznymi eksperymentami trwa już ponad 30 lat. Stosując przestarzałe technologie i zapętlone taśmy analogowe tworzy poruszające i zarazem melancholijne pejzaże dźwiękowe eksplorujące chwilową naturę życia. Artysta międzynarodową sławę zdobył za sprawą swojej 4-płytowej, apokaliptycznej serii “The Disintegration Loops”, która znalazła się w zestawieniu 50 najlepszych wydawnictw 2004 roku portalu Pitchfork. Jego instalacje oraz filmy wyprodukowane we współpracy z filmowcem Jamesem Elainem były prezentowane na międzynarodowych festiwalach i w muzeach, a same koncerty Basinskiego zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE: Swans wracają do Polski na jedyny koncert!

The War on Drugs w wywiadzie dla Eska ROCK

William Basinski w warszawskim Niebie

William Basinski zaprezentuje swój materiał 24 listopada. Koncert odbędzie się w Warszawie, w klubie Niebo. Bilety na wydarzenie można nabyć na stronach: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat.pl, Eventim Polska, Ebilet, Ticketmaster Polska.

Jeżeli chcecie przeżyć 1,5 godziny fantastycznej dźwiękowej medytacji, to nie możecie przegapić tego wydarzenia.

William Basinski

i

Autor: Materiały prasowe