The Who

i

Autor: Materiały prasowe

Wiesz coś o zagranicznym rocku i heavy metalu z lat 70.? Spróbuj się w tym trudnym QUIZIE

2024-04-10 20:32

Ach, lata 70. Piękny czas dla historii muzyki, szczególnie tej rockowej. To właśnie w tej dekadzie triumfy święciły klasyczne brzmienia, o których nie zapominamy także dzisiaj. Co wiesz o tamtym okresie czasu? O twórczości takich grup jak Queen, Led Zeppelin, czy Pink Floyd? Sprawdź się w naszym quizie dla prawdziwych fanów!

Lata 70. wciąż pełne były klimatu kontrkultury, która swoje szczyty przeżywała w drugiej połowie poprzedniej dekady. Wielkie znaczenie dla hippisów miała oczywiście muzyka, a szczególnie klasyczne rockowe brzmienie, które z czasem zaczęło zyskiwać coraz bardziej psychodeliczny klimat. Dźwięki zmieniały się dalej w kolejnych latach - końcówka lat 60. to narodziny hard rocka, czyli połączenia bluesowego grania z mocnym, rockowym zacięciem, za co odpowiadał zespół Led Zeppelin. I to brzmienie ewoluowało, chociażby za sprawą Panów z Black Sabbath, którzy do swojej twórczości wprowadzili jeszcze mroczniejsze elementy, dając podwaliny dla heavy metalu. Grupa Pink Floyd rozwijała dalej swoje progresywne brzmienie, które apogeum osiągnęło w połowie lat 70. Kolejne lata - kolejne zmiany - pojawia się subkultura punk, która wypracowuje własne, charakterystyczne brzmienie i nie skupia się aż tak na długości kawałków. Oczywiście triumfy dalej święci klasyczne rockowe granie, chociażby za sprawa AC/DC, którzy pokazują całemu światu swoją "autostradę do piekła".

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Quiz o zagranicznej muzyce rockowej lat 70.

Co wiesz na temat wspomnianych wyżej artystów, ich muzyki, historii? Sprawdź się w naszym quizie dla fanów naprawdę kultowych dźwięków!

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę rockową lat 70? QUIZ! Queen, Led Zeppelin, Pink Floyd i inne klasyki

Pytanie 1 z 10
Cover utworu jakiego artysty pojawił się na albumie "All Things Must Pass" George'a Harrisona?