Wielkie Granie na PGE Narodowym

i

Autor: Materiały prasowe

Wielkie Granie - wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji 10-lecia PGE Narodowego

2022-05-16 18:40

PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego, największy stadion w Polsce i jedna z najnowocześniejszych aren wielofunkcyjnych w Europie, świętuje w tym roku swoje 10. urodziny. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji, których celem jest wspólne celebrowanie wyjątkowego jubileuszu jeszcze bardziej wyjątkowego miejsca. Największym wydarzeniem muzycznym, organizowanym w ramach obchodów 10-lecia areny, jest Wielkie Granie na PGE Narodowym.

Wielkie Granie na PGE Narodowym to jedyne takie wydarzenie na polskiej scenie muzycznej. 10 września, na płycie stadionu, zjednoczy się prawie 1 000 muzyków - zarówno instrumentalistów, jak i wokalistów. Największy rockowy band w historii polskiej muzyki zabrzmi listą dwudziestu pięciu największych hitów wszech czasów, które wszyscy znają i kochają. Gośćmi imprezy będą kultowe postaci polskiej muzyki, a całości doda blasku kilkudziesięciotysięczna publiczność świętująca wspólnie 10-lecie najpopularniejszej areny w Polsce. Rolę Ambasadora wydarzenia objął Jan Borysewicz - wirtuoz gitary i lider legendarnego zespołu Lady Pank, a za specjalnie, przygotowane aranżacje muzyczne, odpowiada Michał Grymuza. Sprawdźcie więcej szczegółów na temat tego wydarzenia.

Wielkie Granie na PGE Narodowym 2022 - jak się zgłosić do projektu?

Możesz zagrać na PGE Narodowym! Podstawą zgłoszenia do tego unikatowego projektu jest muzyczna video-prezentacja przygotowana przez zainteresowanych muzyków-amatorów. Wszystkie zgłoszenia trafią w ręce liderów muzycznych Wielkiego Grania. W sekcji gitarzystów rolę lidera przyjął Jacek Królik – wirtuoz gitary i założyciel zespołu Brathanki. Frontmanem sekcji basistów został Wojtek Pilichowski – wirtuoz gitary basowej, muzyk sesyjny, kompozytor i producent. Zespołem perkusistów opiekować się będzie Michał Dąbrówka – wirtuoz perkusji, muzyk studyjny, kompozytor i producent muzyczny, a liderką wokalistów została Joanna "Ruda" Lazer, charyzmatyczna wokalistka zespołu Red Lips. O wyborze kandydatów zdecydują nie tylko ich wybitne umiejętności, ale także pełna pasji i pozytywnej energii osobowość. Komplet informacji dotyczący zarówno idei projektu, jak i procesu naboru uczestników dostępny jest na www.wielkiegranie.pl

Wielkie Granie na PGE Narodowym 2022 - data i goście specjalni

Do imponującej listy nazwisk bohaterów wydarzenia dołączą także inne wybitne postaci polskiej sceny muzycznej. Gośćmi specjalnymi będą m.in. Grzegorz Skawiński, Urszula i Andrzej Krzywy. Impreza startuje 16 maja 2022 roku, kiedy to rusza I etap akcji naboru instrumentalistów zainteresowanych prezentacją swoich umiejętności przed wielką publicznością. W II etapie naboru wyłaniana będzie grupa wokalistek i wokalistów. Pełna lista zakwalifikowanej grupy 1 000 muzyków i wokalistów zostanie uroczyście ogłoszona 26 czerwca 2022 r. Wielkie Granie na PGE Narodowym rozpocznie się 10 września 2022.