Wielki sukces Red Hot Chili Peppers - żadna kapela nie zrobiła tego od 17 lat!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Clara Balzary Red Hot Chili Peppers nadal nie mają sobie równych!

Wielki sukces Red Hot Chili Peppers - żadna kapela nie zrobiła tego od 17 lat!

2022-10-25 10:33

Niecałe dwa tygodnie temu światło dzienne ujrzał drugi w tym roku, także podwójny album Panów z Red Hot Chili Peppers. Krążek "Return of the Dream Canteen" spotkał się z tak samo ciepłym przyjęciem, jak wydany w kwietniu album "Unlimited Love". Za sukcesem krytycznym idzie sukces komercyjny - muzykom udało się osiągnąć coś, czego żadna kapela nie zrobiła od 17 lat!

Zespół Red Hot Chili Peppers ma od dłuższego czasu świetną passę - w 2019 roku po latach przerwy do składu powrócił gitarzysta John Frusciante, a Panowie niemal od razu zabrali się do pracy. Jej pierwszy efekt poznaliśmy w lutym tego roku, gdy ukazał się singiel Black Summer, numer zapowiedział podwójny krążek Unlimited Love, który miał swoją premierę w kwietniu. Zespół wyruszył w trasę i gdy wydawało się, że skupi się teraz na koncertowaniu, to ten ogłosił wydanie... drugiego w tym roku, także podwójnego albumu! Tak właśnie w piątek 14 października ukazał się projekt Return of the Dream Canteen, na który trafiło aż siedemnaście utworów. Krążek zyskał dobre opinie ze strony krytyków i zachwyconych fanów. Od premiery płyty minął nieco ponad tydzień, a to znaczy, że wiadomo, jak poradził on sobie na światowych listach przebojów.

Wielki sukces Red Hot Chili Peppers - żadna kapela nie zrobiła tego od 17 lat!

Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu w pięciu krajach, dotarła do drugiego miejsca w Wielkiej Brytanii i trzeciego w Stanach Zjednoczonych. Return of the Dream Canteen sprzedawał się jednak na tyle dobrze, że, tak jak Unlimited Love, zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Top Albums Chart! Oznacza to, że obydwa wydane w tym roku albumy jednego zespoły dotarły na szczyt tej listy, co czyni kapelę pierwszą od siedemnastu lat, której udało się tego dokonać! Wcześniej to samo zrobili Panowie z System of a Down, który w 2005 roku wydał krążki MezmerizeHypnotize! Pozostaje tylko gratulować!

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat '70? QUIZ

Pytanie 1 z 15
Miłośnikiem muzyki którego kompozytora był Alex DeLarge, bohater filmu “Mechaniczna pomarańcza” (1971)?