Warszawski duet Zima w środku lata przedstawiła Warszawę w krzywym zwierciadle

i

Autor: Materiały prasowe Nowość od duetu Zima w środku lata

Warszawski duet Zima w środku lata przedstawiła Warszawę w krzywym zwierciadle

2023-07-07 12:44

"Helupa" to kolejny singel warszawskiego duetu zapowiadający drugą płytę, nad którą trwają prace.

Zima w Środku Lata to duet, którego nie da się zaszufladkować. Zadebiutowali płytą "Zima w Środku Lata" w 2022 roku. Zespół gościł na antenie stacji telewizyjnych, na antenach stacji radiowych oraz internetowych listach przebojów. Utwory z pierwszej płyty duetu gościły na listach przebojów lokalnych stacji radiowych m.in. w Warszawie, Lublinie oraz Manchesterze. Duet dostał wyróżnienie podczas konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic'22 z utworem "Papieros na Pół". Piosenka została wydana na płycie - składance tego konkursu.

Obecnie pracują nad kolejną płytą. Pierwszy singiel "Alkowa", wydany na początku 2023 roku, odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych, playlistach Spotify (singiel zajął pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez portal emuze.me) oraz eterze. Drugim singlem zapowiadającym nową płytę była "Mantra" wydana w marcu 2023.

KWIAT JABŁONI przed premiera singla "Od nowa" w ESKA ROCK

Nowość od Zimy w środku lata!

Przyszedł czas na trzeci singiel, a wraz z nim kolejna dawka dobrej muzyki. Wdzięczny (a raczej mocno niewdzięczny) tytuł „Helupa” odnosi się do narkotyku jakim jest heroina. Wpadając w jej sidła człowiek jest absolutnie poddany jej wpływowi i ogromnemu głodowi. To ona nadaje od tego momentu rytm życia osoby uzależnionej. Tak samo jest z Warszawą. Można o niej powiedzieć bardzo wiele, a w szczególności to, że niewątpliwie jest miastem uzależniającym i wciągającym. W utworze ukazany jest brudny obraz Warszawy. Nie jest on jednak jednoznacznie nieprzychylny. Można doszukiwać się tu raczej satyry i spojrzenia w krzywe zwierciadło, niż pesymistycznego obrazu miasta. Chodź niewątpliwie ma ono swoje dwie twarze. Trafnym i spostrzegawczym osądom towarzyszy także wielowymiarowość wypowiedzi i niejednoznaczne konteksty połączone z grą słów.

O zespole

Michał Szczerbiec i Caroline Brazavsky to burza energii i niebanalnych rozwiązań muzyczno - lirycznych. Częstują słuchaczy niestandardowymi brzmieniami łączącymi w sobie minione, oldschoolowe dekady i otaczające nas dźwięki teraźniejszości. Wykonują swoją muzykę w wersjach elektro - akustycznych wspomagając się looperem i elektroniką.

Michał Szczerbiec - gitarzysta, wokalista, kompozytor, tekściarz, aktor. Doceniany przez krytyków oraz publiczność, kilkukrotnie wyróżniany w konkursie gitarowym „Solo Życia” organizowanym przez Mieczysława Jureckiego (ex-Budka Suflera). Michał ma za sobą występy jako headliner na: VIII Ochota Blues Festival, XIII Praski Blues, Warsaw Guitar Night. Na przestrzeni lat dzielił scenę z takimi artystami jak: Leszek Cichoński, Krzysztof Ścierański, Janek Pentz czy Najlepszy Przekaz w Mieście. Jest autorem wielu kompozycji instrumentalnych publikowanych m.in. w książce z płytą CD – „Wojny Gitarowe” 2009 i 2011 wydawnictwa Absonic. Zafascynowany klimatem lat 60. kreuje własne około bluesowe brzmienia. Ma na koncie cztery płyty sygnowane swoim imieniem i nazwiskiem. Ostatnia z nich, zatytułowana "Przyjdzie na ciebie czas" ukazała się w 2021 roku.