Budka Suflera

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Arcadius Mauritz

muzyczne wiadomości

Walka o darmowe bilety na koncert Budki Suflera - wybuchła spora afera, fani są wściekli!

2024-06-12 9:45

Budka Suflera to prawdziwa legenda rodzimej sceny rockowej. Formacja świętuje w tym roku swoje pięćdziesięciolecie i w związku z tym szykuje się do bardzo szczególnego występu, który odbędzie się w ważnym dla grupy mieście - oczywiście Lublinie. Fani i fanki mogli pozyskać darmowe wejściówki na ten pokaz - niestety, wokół akcji wybuchła afera.

Zespół Budka Suflera został założony w 1974 roku w Lublinie - prosta matematyka mówi więc jasno - to już pięćdziesiąt lat na scenie! Formacja, którą tworzą obecnie Irena Michalska, Jacek Kawalec, Robert Żarczyńskim (wokaliści), Piotr Bogutyn – gitara, Darek Bafeltowski – gitara, Piotr Sztajdel – instrumenty klawiszowe, Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski, nie mogła pozostawić tak szczególnego momentu bez żadnej reakcji, w związku z czym już w najbliższą sobotę, tj. 15 czerwca, właśnie w Lublinie w tamtejszym amfiteatrze im. Romualda Lipko odbędzie się niezwykle szczególny koncert jubileuszowy z udziałem takich gwiazd jak m.in. Natalia Niemen, Józef Skrzek, Antymos Apostolis, Andrzej Zieliński, Zbigniew Hołdys, Maciej Balcar i Ryszard Poznakowski. To właśnie tego dnia ze sceny wybrzmi po raz pierwszy na żywo nowy utwór Budki Suflera - Licznik, który jest już dostępny do odsłuchu - znajdziesz go poniżej.

Wyjątkowe wydarzenie zbliża się wielkimi krokami i cieszy się dużym zainteresowaniem. Smaczkiem z pewnością jest fakt, że udział w jubileuszowym koncercie jest darmowy, konieczne jest jednak posiadanie biletu wstępu. Wejściówki rozdawane były w różnych miejscach w Lublinie - to właśnie z tym aspektem powiązana jest nieciekawa sytuacja, która spowodowała wściekłość fanów zespołu.

Muzyka rockowa lat 2000. - Polska. Tych płyt słuchamy do dziś

Darmowe wejściówki, które się skończyły - jednak za szybko...

Jak poinformował "Dziennik Wschodni" dla wszystkich chętnych rozdawanie darmowych wejściówek miało miejsce m.in. w Wydziale Kultury Urzędu Miasta w Lublinie. Cała akcja miała się rozpocząć w poniedziałek 10 czerwca o godzinie 11:30, a pod urzędem od rana ustawiali się chętni, przez co po godzinie 11:00 kolejka była już naprawdę imponująca. Jednak nieoczekiwanie rozdawanie darmowych biletów rozpoczęło się piętnaście minut przed czasem, a już około godziny 11:25 wejściówek nie było!

Jak wskazują osoby, które czekały w kolejce, biletów miało być nawet czterysta, jednak z ich relacji wynika, że takowych rozdano zaledwie około trzydziestu. Cała sytuacja wzbudziła spore niezadowolenie fanów i fanek Budki Suflera, zwłaszcza tych, którzy do Lublina po darmowe wejściówki jechali nawet setki kilometrów. Przedstawiciele "Dziennika Wschodniego" skontaktowali się z Ratuszem w sprawie, a w odpowiedzi poinformowano, że ze względu na dużą liczbę osób starszych w kolejce, bilety rzeczywiście zaczęto rozdawać przed czasem.

Drugi koncert

Aby jednak nieco wyjść naprzeciw oczekiwaniom wielbicieli grupy, Władze Lublina w porozumieniu z zespołem zadecydowały o organizacji kolejnego koncertu - odbędzie się on w tym samym miejscu w poniedziałek 17 czerwca. Warto zauważyć, że darmowe bilety wciąż można dostać chociażby za pośrednictwem Radia Lublin oraz Telewizji Lublin.

Rozwiąż quiz ze znajomości tekstów Budki Suflera:

Quiz: Jak dobrze znasz teksty Budki Suflera?

Pytanie 1 z 10
1. Zacznijmy czymś prostym na rozgrzewkę: jakiego koloru włosy ma wspomniana w tekście "Jest taki samotny dom" kobieta?