Vivienne Westwood nie żyje. Legendarna projektantka mody i legenda ruchu punk miała 81 lat

i

Autor: Rick Gold/Capital Pictures/GOL/Capital Pictures/EAST NEWS Nie żyje Vivienne Westwood

Vivienne Westwood nie żyje. Legendarna projektantka mody i ikona ruchu punk miała 81 lat

2022-12-29 22:50

Końcówka grudnia nas nie oszczędza - po informacji o śmierci Pele, jednego z najsłynniejszych piłkarzy wszech czasów, media na całym świecie obiegła kolejna przykra wieść. W wieku 81 lat zmarła Vivienne Westwood - legendarna projektantka mody i ikona ruchu punk. Informacja ta została przekazana za pośrednictwem oficjalnych profili w mediach społecznościowych projektantki.

Końcówka 2022 roku nie oszczędza. W godzinach wieczornych 29 grudnia rodzina legendarnego piłkarza, Pele, poinformowała o jego śmierci. Kilka godzin później świat obiegła kolejna, niezwykle przykra wieść - w wieku 81 lat odeszła Vivienne Westwood, uznana projektantka mody. Informacja o śmierci Westwood pojawiła się na jej oficjalnych profilach w mediach społecznościowych 29 grudnia po godzinie 22:00 czasu polskiego. Z opublikowanego oświadczenia wynika, że zmarła ona w swoim domu w Clapham w południowym Londynie, w spokoju, w otoczeniu najbliższej rodziny. Przyczyna śmierci nie została podana do informacji publicznej.

Vivienne Westwood - projektantka mody i legenda ruchu punk

Vivienne Westwood zyskała rozgłos w latach 80., gdy wraz ze swoim partnerem, Malcolmem McLarenem, prowadziła w Londynie butik SEX. Miejsce stalo się prawdziwą mekką rodzącego się w tamtym okresie ruchu punk. To właśnie umiejętność tej dwójki do łączenia mody i muzyki ukształtowała brytyjską scenę punkową, Vivienne od samego początku była bardzo ważną postacią w historii zespołu Sex Pistols. Westwood traktowała modę jako sposób komunikacji, przekazu określonych wartości, a ubrania, stroje, stały się dla niej ku temu narzędziem. W kolejnych latach Vivienne rozwijała swoje projekty, z czasem zaczęto ją uznawać za jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych projektantek mody na świecie. 

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku