Pele nie żyje. Legendarny piłkarz zmarł w wieku 82 lat

i

Autor: FRANCK FIFE/AFP/EAST NEWS Nie żyje Pele

Pele nie żyje. Legendarny piłkarz zmarł w wieku 82 lat

2022-12-29 20:54

Niezwykle przykra wiadomość obiegła świat - w wieku 82 lat zmarł Pele. O pogarszającym się stanie zdrowia legendarnego piłkarza mówiło się już od wielu tygodni. Trzykrotny mistrz świata od kilku lat walczył z nowotworem - o śmierci piłkarza poinformowała za pośrednictwem social mediów jego córka. Pele zmarł w wieku 82 lat.

W czwartkowy wieczór czasu polskiego, świat obiegła bardzo przykra informacja. W wieku 82 lat zmarł Pele - brazylijski piłkarz, trzykrotny mistrz świata, przez wielu uznawany za jednego z najlepszych sportowców na świecie. Wieści zostały przekazane za pośrednictwem social mediów przez córkę piłkarza - Kely Nascimento. Od niemal dwóch lat Pele walczył z nowotworem jelita - w 2021 roku sportowiec przeszedł operację usunięcia guza, niedługo później zaś poddał się chemioterapii. Już w listopadzie brazylijskie media informowała, że stan zdrowia piłkarza nie jest najlepszy, a on sam przestał reagować na leczenie. Niestety, choroba nowotworowa doprowadziła ostatecznie do śmierci sportowca - Pele odszedł w wieku 82 lat 29 grudnia po godzinie 19:00 czasu polskiego w szpitalu w São Paulo.

Pele - legenda futbolu

Pele rozpoczął karierę piłkarską w wieku zaledwie 15 lat, a już rok później dołączył do reprezentacji Brazylii, grał na pozycji napastnika. Pele uważany jest za jednego z najlepszych graczy wszech czasów, był także trzykrotnym mistrzem świata (1958, 1962 i 1970). Po zakończeniu kariery w 1977 roku poświęcił się działalności aktywistycznej, zajmował się także polityką - w latach 1995-1998 pełnił stanowisko ministra sportu w Brazylii. 

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku