Nie żyje Jo Mersa Marley. Wnuk Boba Marleya miał zaledwie 31 lat

i

Autor: Veda Jo Jenkins/Shutterstock/Rex Features/East News Nie żyje wnuk Boba Marleya

Nie żyje Jo Mersa Marley. Wnuk Boba Marleya miał zaledwie 31 lat

2022-12-28 16:01

Okres poświąteczny wita nas niezwykle przykrą informacją. W wieku zaledwie 31 lat zmarł Jo Mersa Marley, wnuk Boba Marleya i syn uznanego muzyka Stephena Marleya. Okropne wieści potwierdził w rozmowie z magazynem "Rolling Stone" rzecznik artysty. Ciało Jo Mersa zostało znalezione w jego aucie - jaka jest przyczyna śmierci?

W środę 28 grudnia świat muzyki obiegła bardzo przykra informacja. W wieku zaledwie 31 lat zmarł Jo Mersa Marley - wnuk Boba Marleya i syn nagrodzonego Grammy muzyka Stephena Marleya. Ojciec i syn wystąpili razem w Polsce w 2011 roku na Ostróda Reggae Festival. Wieści o śmierci potwierdził rzecznik muzyka. Jo Mersa urodził się na Jamajce 12 marca 1991 roku i choć początkowo studiował inżynierię, to z czasem rozpoczął karierę muzyczną. Marley zadebiutował w 2014 roku EP-ką Comfortable, jego drugi minialbum ukazal się w 2021 roku. Marley pojawił się także na nagrodzonym Grammy albumie Strictly Roots zespołu Morgan Heritage.

Jaka jest przyczyna śmierci Jo Mersy Marleya?

Jo został znaleziony martwy w swoim samochodzie rankiem 27 grudnia. Choć oficjalna przyczyna śmierci nie została podana, to, jak podaje stacja radiowa WZPP, muzyk zmarł w wyniku nagłego ataku astmy. Artystę żegnają za pośrednictwem social mediów rodzina, najbliżsi współpracownicy, m.in. raper Shaggy czy jamajska Ministra kultury, płci, rozrywki i sportu, Olivia Grange.

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku