Terry Hall nie żyje. Frontman The Specials miał 63 lata

i

Autor: Andy Sturmey/Photoshot/REPORTER Nie żyje wokalista zespołu The Specials

Terry Hall nie żyje. Frontman The Specials miał 63 lata

2022-12-21 11:28

Ostatnie dni nie oszczędzają nas pod liczbą przykrych wiadomości. Tym razem przekazujemy informację o śmierci Terry'ego Halla, wokalisty i frontmana legendarnej brytyjskiej formacji The Specials. Smutne wieści przekazane zostały do opinii publicznej za pośrednictwem social mediów zespołu. Terry Hall miał 63 lata.

Wiadomość o śmierci Terry'ego Halla została przekazana opinii publicznej w poniedziałek 19 grudnia. To tego dnia właśnie w social mediach zespołu The Specials pojawił się post informujący, że długoletni lider formacji zmarł w niedzielę 18 grudnia z powodu "krótkiej choroby", nie wspomniano jednak, na co cierpiał muzyk. Hall miał 63 lata, w pożegnalnym wpisie zaznaczono, że Terry uznawany był za jednego z najlepszych wokalistów i autorów piosenek w Wielkiej Brytanii. Poproszono także, aby w tym trudnym czasie uszanować prywatność najbliższych zmarłego artysty.

Kim był Terry Hall?

Terry Hall urodził się 19 marca 1959 roku w Anglii, w jego dzieciństwie miało miejsce traumatyczne zdarzenie - Terry został porwany w wieku 12 lat przez siatkę pedofilii podczas pobytu we Francji. Karierę muzyczną rozpoczął w latach 70., grając w lokalnym zespole punkowym Squad. W 1977 roku Hall dołączył do dopiero co powstałej grupy The Specials. O formacji zrobiło się głośno dwa lata później, wraz z wydaniem debiutanckiego singla, zatytułowanego Gangsters - numer stał się hitem i dotarł do 6. miejsca brytyjskiej listy przebojów. W tym samym roku ukazał się debiutancki album grupy, który także osiągnął sukces, tym samym śladem podążyło kolejne wydawnictwo zespołu. W 1981 roku Hall, wraz z Neville Staple i Lynvalem Goldingiem, opuścił The Specials, by założyć grupę Fun Boy Three, w kolejnych latach muzyk działał także w projektach the Colourfield, Terry, Blair & Anouchka i Vegas. Artysta prowadził także karierę solową, w ramach której wydał dwie płyty, w trakcie kariery współpracował także z takimi nazwiskami jak Dave Stewart, Sinéad O'Connor, Lilly Allen, Damon Albran oraz z grupami Bananarama i Gorillaz. 

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku