Utwór Journey został największym przebojem wszech czasów. Jak na to zareagował Steve Perry?

i

Autor: Wikimedia Commons/Joe Mabel

Wiadomości

Utwór Journey został największym przebojem wszech czasów. Jak na to zareagował Steve Perry?

Ostatnio utwór "Don't Stop Believin'" formacji Journey został doceniony przez magazyn "Forbes". Jak na to wszystko zareagował Steve Perry, były wokalista zespołu? Postanowił to skomentować za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Utwór Journey doceniony. Co na to były wokalista zespołu?

Ostatnio, o czym informowaliśmy na naszych łamach, "Don't Stop Believin'" zespołu Journey został uznany największym przebojem wszech czasów przez amerykański magazyn "Forbes". Ballada została wydana w 1981 roku jako singel promujący album "Escape".

Sprawę skomentował osobiście Steve Perry, były wokalista grupy, a także współkompozytor "Don’t Stop Believin’". 

10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?

– Kiedy ukazał się artykuł o tym, że "Don’t Stop Believin’" stał się największą piosenką wszech czasów, byłem oszołomiony. Skłoniło mnie to do refleksji. Pomyślałem o moich rodzicach, których straciłem wiele lat temu. To właśnie im to wszystko zawdzięczam. Mój tata był piosenkarzem, oboje byli bardzo muzykalni. Zatem w imieniu mojej mamy i taty: dziękuję wszystkim za te wszystkie lata wsparcia – napisał na Instagramie. 

Neal Schon, współzałożyciel i gitarzysta Journey, skomentował post Perry'ego. Napisał: – Wspaniale Steve. Niech Bóg cię błogosławi. Wspominam świetnie ten czas, który spędziliśmy pisząc tę ​​piosenkę. 

Wspomniany utwór jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w historii rocka. Ma na to wpływ m.in. charakterystyczne intro, które zostało zagrane na fortepianie. "Don’t Stop Believin’" wyróżnia także fakt, iż refren całości pojawia się dopiero... na samym końcu.

W 2022 roku hit Journey został wybrany do zachowania przez amerykańską Bibliotekę Kongresu, jako "materiał o szczególnym kulturowym, historycznym lub estetycznym znaczeniu". 

Oto najsmutniejsze piosenki w historii muzyki [TOP10]: