Upojne chwile na festiwalach. Nowe badanie wskazuje, ile osób ROBI TO na koncertach

i

Autor: Pixabay Ile ludzi uprawia seks na festiwalach? Nowe badania

Upojne chwile na festiwalach. Nowe badanie wskazuje, ile osób ROBI TO na koncertach

2023-06-30 11:12

Lato, muzyka, ciepło, klimat, atmosfera, energia - emocje buzują! Nikogo raczej nie dziwi, że na letnich festiwalach muzycznych zdarzają się różne sytuacje, w tym te najbardziej intymne, można rzec - upojne! Powstało nowe badanie, które wskazuje, jaki procent osób daje się ponieść chwili na tego typu wydarzeniach!

Wakacje rozpoczęły się już na dobre! Powoli wkraczamy w te najbardziej letnie miesiące, a wraz z nimi rozpoczyna się czas koncertowo-festiwalowy. Choć ten już tak naprawdę trwa, to ilość wydarzeń w lipcu i sierpniu przerasta wszelkie oczekiwania. Atmosfera na tego typu imprezach jest naprawdę inna, wyjątkowa - radość, klimat, błogość, muzyka, dobry nastrój, ciepło, atmosfera wakacyjnej przygody. Niekiedy bywa, że jej elementem staje się letni romans, a nie da się ukryć - klimat festiwalu jak żaden inny stwarza ku temu okazję...

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Ile osób uprawia seks na festiwalach?

Nikogo więc nie dziwi, że wiele osób oddaje się na tego typu imprezach także upojnym chwilom. Powstała już cała masa badań sprawdzających, ilu uczestników festiwali uprawiało na nich seks. Teraz marka Lovehoney, która zajmuje się edukacją seksualną i oferuje sprzedaż gadżetów erotycznych, przeprowadziła nowe doświadczenie. Jej przedstawiciele przeprowadzili ankietę wśród 2100 osób dorosłych, w wieku powyżej 18. roku życia, w której pytali o to, czy zdarzało się im uprawiać seks właśnie na festiwalu muzycznym. Okazuje się, że na "tak" odpowiedziało 39% ankietowanych, z czego 47% mężczyzn odpowiedziało twierdząco i 30% kobiet. 

Prowadzący badanie sprawdzili również wiek ankietowanych - wynika z tego, że aż 55% robiło to na tego typu wydarzeniach w wieku 18-34 lata. Jeśli zaś chodzi o osoby powyżej pięćdziesiątki, to 13% przyznało, że oddało się chwili na festiwalu. 

Festiwale są jak wielki plac zabaw dla dorosłych. Wszystko po to, by dobrze się bawić i dać ludziom szansę na ucieczkę od stresu, obowiązków i zasad codziennego życia. Festiwale łączą się z poczuciem wolności i są przestrzenią, w której możemy odkrywać nowe rzeczy i być może trochę bardziej odważni. Czy to z partnerem, czy z kimś, kogo dopiero poznałeś, seks przyczynia się do tego ducha ekscytacji i przygody - komentuje badanie Elisabeth Neumann z Lovehoney.