Queens of the Stone Age dali REWELACYJNY występ na Glastonbury! Grupa zapłaci grzywnę, a moment z koncertu stał się viralem

i

Autor: Screen z YouTube/ BBC Music Świetne recenzje występu Queens of the Stone na Glastonbury 2023

Queens of the Stone Age dali REWELACYJNY występ na Glastonbury! Grupa zapłaci grzywnę, a moment z koncertu stał się viralem

2023-06-30 9:01

Już w piątek w godzinach wieczornych na Main Stage tegorocznej edycji Open'era zagra zespół Queens of the Stone Age. Formacja jest obecnie w trakcie serii występów na światowych festiwalach. Raptem tydzień temu grupa zamknęła Other Stage słynnego Glastonbury i jedno jest już pewne - występ ten przejdzie do historii!

Rok 2023 okazuje się szczególnie ważny dla zespołu Queens of the Stone Age. Formacja powróciła wiosną tego roku z pierwszą od sześciu lat nową muzyką. Natychmiast stało się jasne, że przebojowy singiel Emotion Sicnkess zapowiada najnowszy, wyczekiwany przez fanów nowy album formacji. Krążek został zatytułowany In Times New Roman... i ukazał się 16 czerwca. Wydawnictwo od dnia premiery zbiera świetne recenzje, a krytycy zwracają uwagę przede wszystkim na złożone brzmienie, muzyczny powrót do najlepszych lat formacji i niezwykle szczere i osobiste teksty lidera QOTSA, Josha Homme'a, opowiadające przede wszystkim o jego rozwodzie z Brody Dalle. 

ZOBACZ TAKŻE: "In Times New Roman..." - recenzja

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Rewelacyjni Queens of the Stone Age na Glastonbury!

Zespół promuje nowe wydawnictwo na serii koncertów, w ramach której pojawia się na najlepszych festiwalach na całym świecie. W niedzielę 25 czerwca formacja była jedną z gwiazd legendarnego festiwalu Glastonbury. Grupa grała set na Other Stage w tym samym czasie, co headliner całego dnia, Elton John. Nie przeszkodziło to jednak niczemu, a występ QOTSA przyciągnął tłum. Czas trwania występu zespołu przypadł na moment "godziny policyjnej", czyli na 23:00. Zgodnie z obowiązującym porządkiem, artyści, którzy zdecydowali się grać mimo to, musieli liczyć się z nałożeniem na nich grzywny w wysokości nawet 10 tysięcy dolarów. Jak jednak powiedział do tłumu Josh: "Zapłacimy to, ale nie, nie obchodzi mnie to".

Viralowy moment na koncercie Queens of the Stone Age

Jeden z momentów z koncertu od kilku dni dosłownie podbija sieć. Mowa o nagraniu, przedstawiającym grupę fanów, która zaczyna robić młynek niemal natychmiast po usłyszeniu pierwszych nut Song for the Dead. Do akcji wkroczył jednak lider formacji, który... kazał fanom przestać. W oczy na wideo rzuca się postać mężczyzny w beżowym t-shircie, który staje jak wryty, a jego śladem szybko idą pozostali. Homme powiedział po tym do fanów: "Chwileczkę, jeszcze tego nie zrobiłem! Zatrzymajcie się na chwilę! Zatrzymajcie się! Jeszcze tego nie zacząłem. Prowadzę to pie****ne miejsce – nie ruszasz się, dopóki nie powiem <<Idź>>". Tłum oczywiście wsłuchał się we wskazówki muzyka, a gdy ten dał znak, rozpoczął się chaos! Moment już cieszy się statusem viralowego.