Undercover Festival

i

Autor: materiał prasowy UNDERCOVER FESTIVAL - data, miejsce muzycznego show

UNDERCOVER FESTIVAL - bilety, data, miejsce muzycznego show

2022-08-09 15:21

Przed nami nowe, wyjątkowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski – pierwsze, największe tego typu w Europie Środkowej. 13 i 14 sierpnia w Parku przy Zamku Ujazdowskim w Warszawie zabrzmi kultowa muzyka, dzięki której przeniesiemy się w czasie. To niepowtarzalne święto muzyki skierowane do wszystkich bez względu na wiek.

Tego lata wybierzemy się w muzyczną podróż w czasie i powrócimy wspomnieniami do fantastycznych koncertów gigantów rocka oraz usłyszymy przeboje najpopularniejszych, współcześnie występujących gwiazd. David Bowie, Queen, Led Zeppelin, Nirvana, The Rolling Stones, Guns N’ Roses, Coldplay, Oasis, Elton John i Ed Sheeran - to ich muzyka będzie towarzyszyć nam podczas dwudniowego Undercover Festival odbywającego się w wyjątkowej lokalizacji – położonym w samym sercu Warszawy zielonym Parku przy Zamku Ujazdowskim.

A wszystko dzięki nim – najlepszym na świecie tribute bands. Podczas swoich koncertów odtworzą z największą dbałością o szczegóły wokal popularnych artystów. Ale nie tylko! Najlepsze tribute bands upodabniają się do swoich idoli fizycznie, poruszając się tak jak oni!

Podczas pierwszej polskiej edycji Undercover Festival zagrają:

  • Boot-Led-Zeppelin,
  • Nirvana UK,
  • QE2,
  • Absolute Bowie,
  • Coldplace,
  • Young Elton,
  • Oasish,
  • Ed Sheeran Experience,
  • Guns 2 Roses oraz
  • Not The Rolling Stones.

Czym są tribute bands?

Tribute bands to zespoły wykonujące utwory popularnych, współczesnych lub nieistniejących już zespołów i artystów solowych. Ale nie tylko. Członkowie zespołów starają się jak najwierniej odtworzyć zachowania sceniczne czy wygląd muzyków, którymi się inspirują. Dzięki nim możemy odbyć muzyczną podróż w czasie, by poczuć niezwykłą atmosferę najsłynniejszych koncertów na świecie odtworzoną z nieprawdopodobną wręcz dbałością o detale.

Wykonawcy odtwarzający muzykę swych idoli istnieją od dawna, a jednymi z pierwszych byli naśladowcy Elvisa i Beatlesów. Jednak ich popularność w ciągu ostatnich 20 lat znacząco wzrosła. Festiwale, takie jak Undercover Festival, od lat goszczą na muzycznych mapach Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy Hiszpanii (hiszpańska edycja Undercover Festival odbędzie się w czerwcu w Marbelli).

Nawet jeśli kapele wciąż koncertują, tak jak Coldplay, Guns N’ Roses czy The Rolling Stones, fani tłumnie przychodzą na występy tribute bands, ponieważ kochają muzykę tych artystów, a nie zawsze mają okazję zobaczyć ich na żywo. Większość kapel gra, by uczcić pamięć swoich muzycznych idoli, ale też pomóc ich muzyce trwać dalej, a to, co robią jest dla nich najszczerszą i najwyższą formą oddania hołdu.

Undercover Festival - wywiad z pomysłodawcą i organizatorem wyjątkowego wydarzenia

UNDERCOVER FESTIVAL – wyjątkowe miejsce wydarzenia

Pierwsza polska edycja Undercover Festival odbędzie się w wyjątkowej, klimatycznej lokalizacji – w Parku przy Zamku Ujazdowskim. Sam Zamek położony jest w barokowym sercu Warszawy obok Łazienek Królewskich, Parku Ujazdowskiego i osiedla Jazdów. Stanowi częste miejsce spotkań warszawiaków i turystów. W otaczającym go pełnym zieleni Parku można znaleźć idealne schronienie przed letnim skwarem. Cień drzew oraz wszechogarniający śpiew ptaków umożliwiają oderwanie się na moment od gwaru tętniącego życiem miasta.

Już w sierpniu w tej niebanalnej lokalizacji zabrzmi muzyka, która łączy pokolenia, ponieważ Undercover Festival to wydarzenie dla całych rodzin. Poza koncertami na uczestników czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji, a wśród nich między innymi: strefa food trucków czy scena stand-up, na której wystąpią: Wojciech Fiedorczuk, Piotrek Szumowski, Damian Skóra, Bartosz Zalewski.

Jak mówi Łukasz Droździel, pomysłodawca Undercover Festival i założyciel agencji koncertowej Imposter Muse, jest to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane na tak dużą skalę. Organizatorzy zaprosili do udziału najlepsze na świecie tribute bands. Obserwowanie tych kapel odtwarzających w najmniejszych detalach występy swych idoli to wyjątkowe przeżycie.

Dzięki ich show czujemy się, jakbyśmy patrzyli na reinkarnację Davida Bowiego czy Kurta Cobaina – zapewnia Łukasz Droździel. Podczas naszego festiwalu uczestnicy będą mogli usłyszeć zapierające dech w piersiach wykonanie „Stairway to Heaven" Led Zeppelin, rozkołysać się przy „Welcome to the Jungle" Guns N’ Roses, poczuć sejsmiczną energię przy „We Will Rock You" Queen czy zaśpiewać w chórze tysięcy gardeł przy „Wonderwall" Oasis. Gwarantuję, że dla wszystkich, którzy wezmą udział  w Undercover Festival będzie to najlepszy festiwal ich życia! – przekonuje pomysłodawca wydarzenia.

Sonda
Gdzie najczęściej słuchasz muzyki?

UNDERCOVER FESTIVAL – bilety

Bilety Early Bird w specjalnej cenie 119 zł (bilet jednodniowy) i 189 zł (dwudniowy karnet) można kupić od 28 kwietnia na stronie festiwalu oraz przez eBilet.