Tysiąc muzyków oddało hołd Taylorowi Hawkinsowi. Posłuchajcie wyjątkowej wersji My Hero

i

Autor: Screen z YouTube/Rockin' 1000 Majestatyczny hołd dla Taylora Hawkinsa

Tysiąc muzyków oddało hołd Taylorowi Hawkinsowi. Posłuchajcie wyjątkowej wersji "My Hero"

2022-05-27 13:15

Muzyka ma ogromną moc i potrafi przekazywać niesamowite emocje. Tak się stało w sobotę 21 maja, gdy ponad tysiąc muzyków zebrało się na Stade de France w ramach koncertu Rockin' 1000. To właśnie wtedy oddali oni wyjątkowy hołd zmarłemu perkusiście Foo Fighters, przez zagrania klasycznego kawałka “My Hero”. Moment ten został uwieczniony na wideo, które możecie obejrzeć poniżej.

Rockin’ 1000 to wyjątkowa inicjatywa muzyczna, za którą stoją pochodzący głównie z Włoch muzycy. Po raz pierwszy zebrali się oni w 2015 roku, by nakłonić grupę Foo Fighters do przyjazdu do włoskiego miasta Cesena. Cel został osiągnięty, a grupa artystów została nazwana “największym zespołem na świecie”. Inicjatywa była powtarzana w kolejnych latach - w 2019 roku tysiąc muzyków zagrało we Frankfurcie w Niemczech. Muzycy zebrali się ponownie w tym roku, w weekend 21-22 maja - to właśnie podczas tego koncertu doszło do wyjątkowej sytuacji.

Co tam w środku gra? Nirvana

Tysiąc muzyków oddało hołd Taylorowi Hawkinsowi

W tym roku grupa tysiąca muzyków zebrała się na Stade de France. Artyści wykonali covery piosenek takich zespołów jak The Who, Pink Floyd czy Guns N’ Roses, jednak to wykon numeru My Hero grupy Foo Fighters przejdzie do historii. Formacja ma bardzo duże znaczenie dla całej inicjatywy, nie dziwi więc fakt, że kompozycja zespołu pojawiła się na setliście wydarzenia, tym bardziej, że Hawkins zmarł raptem dwa miesiące temu. Emocjonalny moment został uwieczniony na wideo, które możecie obejrzeć poniżej.

Zobacz także: paris jacksons prezentuje singiel, nagrany w hołdzie dla Nirvany. Posłuchajcie numeru "lighthouse"