Tu wychował się rock. Pomniki Micka Jaggera i Keitha Richardsa w Dartford

i

Autor: Russell Sach/Ferrari Press/East News

Tu wychował się rock. Pomniki Micka Jaggera i Keitha Richardsa w Dartford

2023-01-31 11:54

Ten duet jest tak niezniszczalny, jak duch wolnosci i rock and rolla. Wedle praw chemii i biologii nie powinni już dawno żyć z uwagi na intensywność doświadczeń oraz intoksykacji, a jednak mają się świetnie i bardzo dobrze! Podobno nie powinno się stawiać pomników żyjącym, ale Jagger i Richards już za życia są wieczni, zatem nie dziwi fakt, że rodzinne miasteczko chce ich uhonorować w ten sposób.

Obaj muzycy urodzili się w Dartford i tam spotkali się po raz pierwszy jeszcze w szkole podstawowej. Potem ich drogi na pewien czas się rozdzieliły: Jagger poszedł do szkoły o profilu humanistycznym, a Richards wybrał odpowiednik naszego technikum. Jednak jeśli istnieje przeznaczenie, to w ich wypadku dało jasno o sobie znać i połączyło panów ponownie. Miało się to wydarzyć na dworcu kolejowym Dratford Station, gdzie na peronie drugim młodzieńcy spotkali się ponownie i rozmawiali o muzyce.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Tak zaczęła się historia jednego z największych rockowych zespołów w historii świata – The Rolling Stones. Związek z miasteczkiem w hrabstwie Kent gitarzysta akcentował wcześniej występując publicznie w koszulce z napisem „Straight outta Dratford”. Od 2000 roku w tej miejscowości działa także centrum kultury Mick Jagger Centre.

Teraz do atrakcji turystycznych dołączą dwie rzeźby, które współgrają ze sobą w dynamiczny sposób. Rzeźbiarka Amy Goodman przedstawi ich podczas koncertu, gdy obaj znajdują się w ruchu i muzycznym natchnieniu, czyli tak, jak przyzwyczailiśmy się ich oglądać. To miły prezent tym bardziej, że obaj panowie skończą w tym roku 80 lat.

Tu wychował się rock. Pomniki Micka Jaggera i Keitha Richardsa w Dartford

i

Autor: Russell Sach/Ferrari Press/East News Amy Goodman przy pracy nad rzeźbami.