TSA MNKWL – nowy album i premiera teledysku!

i

Autor: Materiały prasowe TSA MNKWL – nowy album i premiera teledysku!

TSA MNKWL - album "Niezwyciężony" w formacie LP już jest!

2024-01-22 10:47

Rasowe i szczere hard&heavy oraz brzmienie, które na stałe zapisało się w historii polskiej muzyki i sercach fanów. 22 stycznia ukazuje się „Niezwyciężony” - nowy album TSA MNKWL w formacie LP. Zespół promował wydawnictwo singlami "Tylko" i "Żarłacz".

Płyta miała swoją premierę w wersji CD w lipcu 2023 roku i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy oraz mediów. Unikalną ciekawostką wersji CD jest okładka 3D.

22 stycznia 2024 ukazuje się winylowa, efektownie wydana edycja płyty w wersji gatefold. Bogata grafika, wiele oryginalnych fotografii zespołu i ciekawostek graficznych. A do tego unikalne inserty dla fanów.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Sam pamiętam ten dreszczyk emocji, gdy brałem pierwszy raz do rąk płytę winylową, na którą czekałem. Winyle zawsze robiły o wiele większe wrażenie niż CD, chociażby z racji formatu płyty i okładki. I właśnie wielkość okładki, która była taką formą dzieła artystycznego, do tego zawarcie na płycie wielu informacji i fotografii – wszystko to sprawiało, że winyl był zawsze bardziej ekscytujący niż CD. A w dodatku wszystkie płyty TSA w latach osiemdziesiątych wyszły właśnie na winylach. Ważnym aspektem wydania płyty na winylu jest również to, że docierają do nas poprzez nasz profil w mediach społecznościowych liczne prośby - i jest ich naprawdę sporo - o wydanie „Niezwyciężonego” na czarnej płycie. Chcemy więc spełnić prośby naszych fanów i dlatego przygotowujemy specjalną, niezwykle efektowną wersję nowej płyty na winylu. Płyta będzie zawierała nie tylko muzykę, ale i niespodzianki. Wracamy dzięki winylom do czasów, kiedy okładka, była tak samo istotna, jak sama płyta, gdzie było masę ukrytych informacji dla ludzi, którzy lubią się wnikliwie doszukiwać tajemnic ukrytych w oprawie graficznej winyli. A w oprawie graficznej „Niezwyciężonego” jest ich wiele…

Koncepcja nie zmieniła się i była zawsze taka sama w TSA od lat: naturalne, przesterowane, ciężko grające gitary na wzmacniaczach lampowych, solidnie brzmiąca sekcja i rasowy, rockowy wokal – takie były założenia i tego nie chcieliśmy zmieniać - mówi perkusista grupy, Marek Kapłon.

TSA MNKWL gra, stosując te same założenia, te same zasady brzmieniowe, którym byliśmy wierni przez dziesiątki lat i robią to ci sami ludzie, tzn. Marek Kapłon i ja pilnujemy pewnych standardów, które obowiązywały kiedyś w zespole. Jesteśmy gwarantem, że nowe kompozycje są kontynuacją tego, co tworzyliśmy kiedyś - dodaje Janusz Niekrasz, basista grupy.

Nie było naszym celem to, żeby coś kopiować z przeszłości i żeby na siłę dostosowywać się do, nazwijmy to – ‘stylu TSA’. Chodziło o to, żeby ten wspólny „kręgosłup muzyczny” pozostał, natomiast to, co robimy nowego, żeby też było nasze, w naszym stylu – mówię o nowych gitarzystach, tzn. Maćku i mnie. Z wielu powodów jesteśmy zupełnie innymi gitarzystami niż Stefan czy Andrzej, więc nasze granie na pewno poszerzyło styl TSA o inne spojrzenie - uzupełnia Piotr Lekki, obecny gitarzysta formacji.

Szczegóły albumu

Choć pandemia 2020-2021 zatrzymała życie koncertowe, zespół nie marnował czasu i rozpoczął rejestrację powstających kolejno, nowych utworów. Materiał na płytę zarejestrowano między lutym 2020 a kwietniem 2023, w studiu „Leonardo 27” w Bochni. Premierowy krążek TSA MNKWL „NIEZWYCIĘŻONY” ukazał się w lipcu 2023 roku. Na płycie znalazło się dziesięć utworów, będących kompozycjami całego składu. Producentami płyty zostali muzycy TSA – Marek Kapłon oraz Piotr Lekki (nie tylko gitarzysta, ale też realizator sesji i nominowany do „Fryderyka” producent muzyczny). Krążek wydała firma BLACK MUSTACHE RECORDS. Wydanie płyty poprzedziły video-single trzech utworów: „Jak jest?” (luty 2020), „Ostatni pociąg” (październik 2021) oraz „Tylko” (marzec 2023).

Unikalnym bonusem na płycie jest utwór „Jak jest?” w wersji orkiestrowej. To pierwszy utwór w całej karierze TSA, nagrany i wydany w takiej aranżacji. Autorem orkiestrowej aranżacji jest, pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego, kompozytor Szymon Chybalski.

Płyta błyskawicznie zyskała nie tylko przychylność, ale wręcz zachwyt fanów TSA, którzy podziwiali rewelacyjne - ich zdaniem - kompozycje oraz produkcję płyty i jej doskonałe brzmienie. Wieloletni fani TSA chwaląc płytę, podkreślali niezwykłą energię, jaka bije z nowych utworów, chwytliwe melodie refrenów i gitarowych solówek, ale zarazem wierność stylowi TSA sprzed lat. Wielu posiadaczy nowej płyty twierdziło, że „NIEZWYCIĘŻONY”, to muzyka hard & heavy na najlepszym, światowym poziomie.'

Równie dobre opinie, co muzyka, otrzymała też oprawa graficzna płyty, czyli oryginalny, pełen symboliki projekt okładki i jej unikalna wersja 3D. Ich autorem jest grafik zespołu TSA - Piotr „MAKI” Makowiec.

Promocja wydawnictwa na koncertach

Od lipca 2023 roku zespół TSA MNKWL rozpoczął koncertową promocję nowej płyty, którą można nie tylko posłuchać „na żywo”, ale też zakupić przy okazji występów. Koncert tego składu TSA po prostu trzeba obejrzeć i posłuchać, bo nie ustępuje swoją widowiskowością koncertom sprzed lat. Zespół prezentuje swojelegendarne hity w brawurowych, pełnych energii wersjach oraz premierowe utwory, które zdaniem wielu fanów zespołu oraz dziennikarzy muzycznych, są znakomitą kontynuacją największych, muzycznych dokonań TSA w karierze.

Skład zespołu TSA MNKWL

  • Damian Michalski – wokal
  • Janusz Niekrasz – bas
  • Marek Kapłon – perkusja
  • Maciej Wester – gitara
  • Piotr Lekki – gitara