Trupa Trupa z kolejnym wielkim wyróżnieniem! Brytyjska stacja radiowa zaprosiła zespół do kultowego projektu

i

Autor: PIOTR DZIURMAN/REPORTER Kolejny sukces zespołu Trupa Trupa za granicą!

Trupa Trupa z kolejnym dużym wyróżnieniem! Brytyjska stacja radiowa zaprosiła zespół do kultowego projektu

2023-09-14 9:57

Zespół Trupa Trupa obecny jest na rynku od ponad dziesięciu lat i udało mu się to, o czym marzy wielu rodzimych artystów, artystek i grup. Formacja została z powodzeniem dostrzeżona przez zagranicznych odbiorców i krytyków i świetnie radzi sobie w tym świecie. Mamy na to kolejny dowód - Trupa Trupa weźmie udział w kultowym projekcie BBC Radio 6!

Zespół Trupa Trupa został założony w 2010 roku w Gdańsku i już rok później zaprezentował światu swój debiutancki album, LP. No właśnie, światu, dlatego, że twórczość formacji została bardzo szybko zauważona przez zagraniczny rynek. Charakterystyczne brzmienie, utrzymane w klimacie rocka alternatywnego, a do tego niezwykle mroczne, a przy tym szczere i trafne teksty, szybko znalazły swoją grupę odbiorców. Grupa ma na koncie już sześć płyta, z czego najnowsza, B Flat A, została wydana w lutym ubiegłego roku. Trupa Trupa jednak nie zwalnia tempa i już wydała kolejny singiel. Mowa o kompozycji, zatytułowanej Thrill, która miała swoją premierę 5 września i została wskazana przez legendarny magazyn "Rolling Stone" jako jako jeden z utworów, wydanych w ubiegłym tygodniu, który warto znać. Zespół cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku zagranicznym, pisał o nim chociażby portal Pitchfork, a Iggy Pop często puszcza jego kawałki w swojej audycji w BBC Radio 6. Od kilku dni jest o nim głośno także na rodzimym podwórku. Wszystko to dlatego, że jeden z utworów formacji, Headache, trafił na ścieżkę dźwiękową najnowszego filmu Agnieszki Holland, Zielona Granica, a sama reżyserka nie kryje zachwytów nad zespołem.

Nirvana - 5 ciekawostek o albumie "In Utero" | Jak dziś rockuje?

Trupa Trupa w BBC Radio 6!

Zdecydowanie warto mieć kolejne działania zespołu na uwadze, tym bardziej, że w obozie Trupa Trupa naprawdę sporo się dzieje! Jak poinformowała sama grupa, po raz drugi już słynna stacja BBC Radio 6 zdecydowała się zaprosić ją do wzięcia udziału w kultowym formacie 6 Music Live Session! Koncert będzie miał miejsce 8 stycznia 2024 roku w programie Marca Rileya. Gratulujemy i czekamy na efekty!