Iggy Pop zagrał piosenkę polskiego duetu w swojej audycji w BBC Radio 6 Music! Co powiedział o młodych muzykach?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Rob Baker Ashton/Adam Burakowski/REPORTER Iggy Pop wspiera młodych polskich artystów

Iggy Pop zagrał piosenkę polskiego duetu w swojej audycji w BBC Radio 6 Music! Co powiedział o młodych muzykach?

2023-01-09 15:59

Iggy Pop właśnie wydał swój najnowszy album studyjny. Krążek zatytułowany "Every Loser" od dnia premiery zbiera świetne recenzje, nie da się ukryć, że nie brak na nim wpływów współczesnych brzmień. Iggy jest tym typem artysty, który nie zamyka się na młodych, początkujących muzyków - to właśnie dzięki temu w jego audycji radiowej dla BBC pojawił się numer polskiego duetu!

Iggy Pop to człowiek instytucja. Muzyk nazywany jest "ojcem chrzestnym punka" i nie ma w tym nic zadziwiającego - artysta, wraz z zespołem The Stooges, był jednym z pierwszych, który grał muzykę, z czasem określoną właśnie tym terminem. Pod koniec lat 70. Iggy rozpoczął karierę solową, a w jej początkowych fazach ściśle współpracował z Davidem Bowie. Pop jest obecny na światowym rynku od ponad sześćdziesięciu lat i właśnie wydał swój najnowszy album! Krążek Every Loser od dnia premiery zbiera świetne recenzje, szczególnie za umiejętne połączenie muzycznego powrotu do korzeni ze współczesną stylistyką.

Iggy Pop zagrał braci Kacperczyk w swojej audycji dla BBC Radio!

Muzyk nie ukrywa, że wraz z rozpoczęciem swojej audycji, którą prowadzi dla radia BBC Radio 6 Music, bardzo otworzył się na młodych artystów, którym chce dawać przestrzeń do dzielenia się swoją muzyką. Dzięki temu podejściu w ostatnim epizodzie "Iggy Confidential" słuchacze, pochodzący przede wszystkim z Wielkiej Brytanii, mogli usłyszeć numer polskiego duetu! Mowa o braciach Kacperczyk i ich kawałku Iggy. Muzyk zdecydował się powiedzieć także nieco więcej o reprezentantach SBM Label oraz nazwał tekst do piosenki bardzo inteligentnym i złożonym. Audycji można odsłuchać pod linkiem, od minuty 32:52.

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!

Zagrałem teraz duet młodych, polskich artystów. Piosenka nazywa się "Iggy" i nie jest co prawda o mnie, tylko o nich. Jest o tym, skąd są i dokąd obecnie zmierzają. Wspominają w niej mnie, Elvina Jonesa i Young Fathers i cieszę się, że mnie uwzględnili. Piosenka ma bardzo inteligentny, złożony tekst, w sieci znajdziecie teledysk z jego angielskim tłumaczeniem i zdjęciami, które dobrze reprezentują to, jak młodym ludziom żyje się dziś w Polsce. To naprawdę specyficzny kraj, w którym jest mnóstwo młodych talentów - powiedział Iggy w swojej audycji.