Trupa Trupa

i

Autor: Materiały prasowe Zespół Trupa Trupa wystąpił w radiu BBC 6 Music!

Trupa Trupa świętuje rocznicę wydania albumu "B FLAT A". Wyjątkowy teledysk już jest

2024-02-20 15:57

Dwa lata temu, Trupa Trupa wydała album "B FLAT A". Z tej okazji zespół opublikował teledysk do utworu tytułowego. Twórcą tego onirycznego, i psychodelicznego filmu jest Wojtek Juchniewicz, członek zespołu, który równocześnie jest artystą wizualnym i malarzem.

Album "B FLAT A", wydany nakładem wytwórni Glitterbeat Records, zyskał uznanie zarówno wśród polskiej, jak i międzynarodowej krytyki muzycznej.

Simon Vozick-Levinson, piszący dla magazynu Rolling Stone, określił album jako "materiał pełen ponurych tonów post-punkowych i zderzających się rytmów, przywodzących na myśl Joy Division, Can i Sonic Youth - punkty odniesienia, które pozwalają zrozumieć, dlaczego wśród fanów Trupa Trupa znajdują się takie postacie jak Iggy Pop czy Henry Rollins. Mroczny, robiący wrażenie materiał." Album zdobył wysokie noty w takich mediach jak Pitchfork, Stereogum, Brooklyn Vegan, a także w magazynach Times, Mojo i Uncut. Utwory z płyty były grane na antenach BBC Radio 6 Music, NPR, Sirius XM oraz wielu innych stacjach radiowych na całym świecie. Do grona fanów płyty dołączyli Iggy Pop i Henry Rollins.

Zespół promował album "B FLAT A" podczas międzynarodowej trasy koncertowej, obejmującej Stany Zjednoczone i kilkanaście krajów Europy. Materiał z płyty został także zaprezentowany podczas sesji koncertowej w Radiu BBC. Album otrzymał nominację do nagrody muzycznej Fryderyk.

Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!

Trupa Trupa niedawno zakończyła pracę nad swoim kolejnym albumem, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. W międzyczasie, zespół wydał eksperymentalną kasetę "ttt", która cieszyła się bardzo dobrym przyjęciem krytyki - "Jedna z najważniejszych formacji, które pojawiły się w Europie w ostatniej dekadzie" (Monolith Cocktail) - i była często grana na antenie BBC Radio 6 Music. Trupa Trupa wypuściła również singiel "Thrill" i niedawno nagrała swoją drugą sesję koncertową dla BBC Radio 6."