Trent Reznor (Nine Inch Nails) skomponował muzykę do kolejnych dwóch filmów! O jakich produkcjach mowa?

i

Autor: ABACA/Abaca/East News Trent Reznor wyrusza po kolejne Oscary?

Trent Reznor (Nine Inch Nails) skomponował muzykę do kolejnych dwóch filmów! O jakich produkcjach mowa?

2022-09-06 12:53

Trent Reznor zyskał popularność jako założyciel, główny wokalista i autor tekstów kultowej grupy Nine Inch Nails. Artysta od lat z powodzeniem łączy swoją miłość do muzyki z filmową pasją, działając jako kompozytor muzyki filmowej. Działalność ta zapewniła mu już dwa Oscary, ale wygląda na to, że Trent ma chrapkę na więcej! Twórca skomponował muzykę do kolejnych dwóch głośnych tytułów!

Trent Reznor znany jest przede wszystkim jako założyciel, główny wokalista, autor tekstów i kompozytor legendarnej grupy Nine Inch Nails. Formacja powstała w 1988 roku, a jej pierwszy album, zatytułowany Pretty Hate Machine, ukazał się już rok później. Płyta zwróciła uwagę opinii publicznej swoim brzmieniem, opartym na syntezatorach, połączonych z elementami industrialnymi i rockowymi. Największą popularność zapewnił jednak Reznorowi drugi krążek - The Downward Spiral dotarł do drugiego miejsca listy Billboard 200 i cieszył się ogromnym uznaniem krytyków. Obecnie Nine Inch Nails ma na swoim koncie łącznie jedenaście albumów studyjnych, dwie nagrody Grammy, zespół został także wprowadzony do słynnej Rock and Roll Hall of Fame.

Trent Reznor i jego działalność jako kompozytor filmowy

Praca w Nine Inch Nails to jednak nie jedyne zajęcie Reznora. W 1994 roku zadebiutował on jako kompozytor filmowy, zajmując się produkcją soundtracku do filmu Urodzeni mordercy w reżyserii Olivera Stone'a. Trzy lata później muzyk połączył siły z Davidem Lynchem i wyprodukował ścieżkę dźwiękową do filmu Zagubiona autostrada, umieszczając na niej dwa utwory grupy Rammstein, czym przyczynił się do rozsławienia zespołu w USA. Największy sukces przyniosła mu, będąca wynikiem współpracy z Atticusem Rossem, ścieżka dźwiękowa do filmu The Social Network, za którą obaj twórcy zostali nagrodzeni Oscarem. Reznor współpracował z Fincherem także w kolejnych latach, chociażby komponując muzykę do obrazów Dziewczyna z tatuażem, Zaginiona dziewczyna czy Mank. Na kolejny duży sukces artysta i jego współpracownik nie czekali zbyt długo. W 2021, wraz z Jonem Batiste, nagrodzeni zostali kolejnym Oscarem, tym razem za ścieżkę dźwiękową do animacji Co w duszy gra? Wygląda na to, że kolejne triumfy przez Reznorem! Artysta odpowiada za muzykę do kolejnych dwóch głośnych tytułów!

Co tam w środku gra - Lindemann - Live in Moscow

Trent Reznor skomponował muzykę do kolejnych dwóch filmów! O jakich produkcjach mowa?

Dwukrotni zdobywcy Oscara nawiązali współpracę z uznanym reżyserem Samem Mendesem (1917, American Beauty, Skyfall, Droga do szczęścia) i skomponowali muzykę do jego najnowszego obrazu, zatytułowanego Imperium Światła, który ma zadebiutować w kinach w grudniu b.r. To jednak nie wszystko! Okazuje się, to to właśnie ten duet odpowiada za ścieżkę dźwiękową do wyczekiwanego, nowego filmu Luca Guadagnino, Bones and All Timothéem Chalametem w roli głównej. Nieoficjalnie mówi się, że to dzięki nim usłyszymy w filmie utwory takich zespołów jak Kiss czy Joy Division. Czyżby szykowały się kolejne nominacje do Oscara?