Trent Reznor i Atticus Ross tworzą kolejną ścieżkę dźwiękową! Tym razem chodzi o kontynuację kultowej animacji!

i

Autor: MICHAEL TRAN/AFP/East News Trent Reznor i Atticus Ross pracują nad muzyką do kolejnego filmu!

Trent Reznor i Atticus Ross tworzą kolejną ścieżkę dźwiękową! Tym razem chodzi o kontynuację kultowej animacji!

2023-05-30 10:01

Wydaje się, że duet Trent Reznor-Atticus Ross jest już skazany na sukces. Panowie tworzą razem od lat, a współpraca ta zaowocowała kilkoma świetnymi ścieżkami dźwiękowymi do filmów i aż dwoma Oscarami. Artyści nie zwalniają tempa - właśnie ujawniono, że muzykę ich autorstwa będzie można usłyszeć w nowej wersji kultowej animacji!

Początki współpracy Trenta Reznora i Atticusa Rossa sięgają 2002 roku. Ross pracował wtedy nad muzyką pobocznego projektu lidera Nine Inch Nails, Tapeworm, szybko jednak został także zaangażowany, jako producent lub programista, w tworzenie kolejnych albumów NIN. W 2010 współpraca muzyków weszła na nowy poziom - zaczęli oni komponować wspólnie ścieżki dźwiękowe do filmów. Jedną z pierwszych była muzyka do The Social Network, za którą Reznor i Ross zostali nagrodzeni Oscarem. W kolejnych latach Panowie stworzyli razem kompozycje do takich produkcji, jak Dziewczyna z tatuażem, Zaginiona dziewczyna, Mank czy Co w duszy gra. Za ostatnią z wymienionych duet, wraz z Jonem Batiste, zdobył kolejnego Oscara.

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii

Trent Reznor i Atticus Ross pracują nad kolejną ścieżką dźwiękową!

Współpraca ta układa się na tyle dobrze na wielu płaszczyznach, że od 2016 roku Ross jest, obok Reznora, jedynym stałym członkiem Nine Inch Nails. Choć nic nie wskazuje na to, by artyści mieli w planach wydanie nowego materiału tej formacji, to nie oznacza to, że aktualnie zrobili sobie przerwę od tworzenia!

Legendarny skateboardzista Tony Hawk jest jedną z osób, zaangażowanych w tworzenie nowej wersji kultowej animacji Wojownicze Żółwie Ninja. To właśnie on w jednym z odcinków swojego podcastu zdradził, że nagrodzony dwoma Oscarami duet pracuje nad muzyką do tej produkcji! Wieści te potwierdził następnie na swoim Twitterze reżyser filmu, Jeff Rowe.

"Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany Chaos" - szczegóły!

Animacja Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany Chaos zadebiutuje w kinach na całym świecie 2 sierpnia, polska premiera będzie miała miejsce dwa dni później. Współproducentem i współautorem scenariusza produkcji jest Seth Roger, w oryginalnej wersji zaś swoich głosów bohaterom użyczą m.in. Jackie Chan. Post Malone, Paul Rudd, Ice Cube czy Maya Rudolph.