Trail of Dead

i

Autor: Materiały prasowe

Trail Of Dead na jedynym koncercie w Polsce! Kiedy i gdzie zagra amerykański zespół?

2022-05-30 16:06

...And You Will Know Us by the Trail of Dead to energiczna kapela z Teksasu. Niewiarygodna, ryjąca mózg synteza punkowej wsciekłości i prog-rockowych ambicji. Grupa zmierza na koncert do Polski i jesienią 2022 wystąpi w Warszawie. Sprawdźcie szczegóły.

Trail of Dead stawiali pierwsze muzyczne kroki jako płomienni ikonoklaści - pod koniec lat 90. Ich manifestami artystycznymi były katartyczne występy na żywo, często wieńczone demolką sprzętu. Kiedy zaś poddali swój żywioł większej kontroli a muzykę warsztatowej polerce, stworzyli jeden z najbardziej epickich albumów alternatywnego rocka z początku XXI wieku. Wydany w 2002 roku, debiutancki album „Source Tags & Codes” po raz pierwszy ukazał, skrywane z coraz większym trudem, zamiłowanie do rozbudowanych form i intrygujących dźwięków w duchu Pink Floyd czy Yes. Na 15 lipca 2022 zapowiedziano premierę kolejnego już dzieła grupy, zatytułowanego “XI: Bleed Here Now”. Album, oprócz wersji stereo, został zmiksowany również w Dolby Atmos i klasycznej, staromodnej kwadrofonii. Chyba ciężko o większy hołd dla prog-rockowych idoli! TOD przylecą jesienią do Polski, aby zaprezentować swoje utwory na żywo tutejszej publiczności.

EskaROCK Live! - Organek - cały koncert

Trail Of Dead w Polsce 2022 - data, miejsce, bilety 

Materiał z najnowszej, jedenastej płyty niepokornych rockersów będzie można usłyszeć na żywo 11 października 2022 roku w warszawskich Hybrydach. Bilety na koncert w cenie 69 złotych dostępne od 1 czerwca na fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Going.pl i w Empikach.