Torben Ulrich nie żyje. Ojciec perkusisty Metalliki miał 95 lat

i

Autor: Screen z Instagrama/larsulrich Nie żyje ojciec Larsa Ulricha z Metalliki, Torben Ulrich

Torben Ulrich nie żyje. Ojciec perkusisty Metalliki miał 95 lat

2023-12-21 9:26

Bardzo przykra informacja obiegła świat w godzinach nocnych czasu polskiego. Lars Ulrich, współzałożyciel i perkusista Metalliki, przekazał wiadomość o śmierci swojego ojca. Torben Ulrich w październiku tego roku skończył 95 lat. Mężczyzna był uznanym, światowej sławy tenisistą, a fani thrash metalowej legendy nazywali go pieszczotliwie "heavy metalowym Gandalfem".

W godzinach nocnych czasu polskiego w social mediach Larsa Ulricha pojawiło się czarno-białe zdjęcie jego ojca - bardzo dobrze znanego fanom Metalliki Torbena Ulricha. Perkusista przekazał bardzo przykrą wiadomość - jego ukochany tata, który był dla niego ogromnym wsparciem, zmarł w wieku 95 lat. Lars nie podał do wiadomości publicznej przyczyny śmierci mężczyzny.

Metallica - 5 ciekawostek o albumie "Master of Puppets" | Jak dziś rockuje?

Kim był Torben Ulrich?

Torben Ulrich był nie tylko "tatą tego Larsa". Mężczyzna był światowej sławy tenisistą, kontynuując w ten sposób rodzinną tradycję - dziadek Larsa, a ojciec Torbena, Einar Ulrich, reprezentował Danię w Pucharze Davisa 64 razy. Sam Torben grywał w największych światowych turniejach, w tym w Wimbledonie, zwracał uwagę charakterystycznym wyglądem, szczególnie brodą, oraz zręczną grą i faktem, że był tenisistą leworęcznym. Karierę sportową łączył z pasją muzyczną - pisał o jazzie dla duńskich magazynów muzycznych, grywał we własnych zespołach, zajmował się także malarstwem oraz filmem. Pojawił się w dokumencie Metallica: Some Kind of Monster, Lars zwykł go nazywać "największym fanem Metalliki", a wielbiciele formacji mówili na niego "Pierwszy Gandalf heavy metalu".