zestawienia

TOP 10 najsmutniejszych piosenek w historii Łezka kręci się w oku!

Zastanawialiście się kiedyś, który utwór w historii muzyki jest tym najsmutniejszym? Odpowiedź na to pytanie znaleźli organizatorzy specjalnego badania, którzy stworzyli zestawienie obejmujące 30 takich kompozycji. Na liście nie brakuje wykonawców związanych ze światem rocka. Zresztą rockowy zespół wygrał ten ranking!

Najsmutniejsze piosenki wszech czasów. Powstała specjalna lista

Nastrój ma wpływ na to, jaką muzykę słuchamy. Kiedy jesteśmy szczęśliwi, w głośnikach często leci muzyka taneczna i przebojowa. W trudnych chwilach oparcia szukamy natomiast w utworach, które są powszechnie uznawane za melancholijne i dość smutne. 

Eksperci postanowili więc sprawdzić, jaka kompozycja jest tą najsmutniejszą w historii muzyki. Badanie, w tym zakresie, przeprowadziła firma Earex we współpracy z Rupertem Tillem, profesorem muzyki na University of Huddersfield. W ramach ankiety przepytano 2 tys. osób. I udało się znaleźć odpowiedź na to pytanie. 

10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?

Dzięki wszystkim odpowiedziom melomanów powstało zestawienie 30 najsmutniejszych piosenek na świecie. Na liście nie brakuje, rzecz jasna, utworów wykonawców kojarzonych głównie z rockiem. I tak oto wyróżniono m.in. Neila Younga ("On­ly Lo­ve Can Bre­ak Yo­ur He­ar­t" znalazło się na 28. pozycji), Johna Lennona ("Je­alo­us Guy", 23.), The Be­atles ("The Long and Win­ding Ro­ad", 17.), U2 ("With or Wi­tho­ut Yo­u", 16.) czy Coldplay ("Fix You", 15.). 

A jakie kompozycje trafiły do czołowej dziesiątki? Sprawdźcie w naszej galerii umieszczonej na samej górze artykułu. 

Oto 8 najlepszych piosenek napisanych przez Paula McCartneya dla The Beatles: