Tony Iommi zapowiada specjalny box z twórczością zespołu z Tonym Martinem

i

Autor: screen: https://youtu.be/LN2FYIhGwaA

Tony Iommi myślał, że Ozzy nie umie śpiewać i żartuje ze swoich umiejętności

2021-12-15 10:22

Tony Iommi i Ozzy Osbourne, to duet, który zrobił bardzo wiele i mimo wielu nieporozumień, panowie pozostają obecnie w przyjacielskich stosunkach. Okazuje się, że na początku Tony Iommi nie traktował poważnie Ozzy'ego, myśląc, że ten żartuje w temacie swoich umiejętności wokalnych.

Tony Iommi i Ozzy Osbourne to duet, który zrobił bardzo wiele dla muzyki rockowej i metalowej. Panowie mieli lepsze i gorsze momenty w swojej znajomości, jednak finalnie wszystko weszło na dobre tory i do dziś jest wiele szacunku i zrozumienia między nimi. Jak wspomniał niedawno Tony, mało brakowało i zespół mógłby w ogóle nie powstać. Wszystko to przez fakt, że Iommi nie traktował poważnie umiejętności wokalnych Ozzy'ego.

EskaROCK Live! - Organek - Cały ten fejm

Tony Iommi myślał, że Ozzy nie umie śpiewać i żartuje ze swoich umiejętności

W wywiadzie dla Radia BBC, Tony wspomniał dzień, gdy zobaczył ogłoszenie Ozzy'ego:

Powiedziałem do Billa: „Znam Ozzy’ego ze szkoły, to nie może być on”. Nie sądziłem, że potrafi śpiewać. Udaliśmy się do niego, otworzyła jego mama. Zawołała go, a kiedy go ujrzałem, powiedziałem do Billa: „Zapomnij o tym, znam go”. Nie przyszło mi do głowy, że potrafi śpiewać. Myślałem, że to żart. Pogadaliśmy chwilę i poszliśmy. Bill zapytał: „O co chodzi?”. Odparłem: „Chodziliśmy razem do jednej szkoły, nigdy nie słyszałem, żeby śpiewał. To jakieś jaja”.

Jak wiemy, historia potoczyła się tak, że Ozzy finalnie został w zespole.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?