Tomasz Zeliszewski z Budki Suflera ma problemy zdrowotne. Muzyk przejdzie operację

i

Autor: AKPA Lider Budki Suflera przejdzie ważny zabieg

Tomasz Zeliszewski z Budki Suflera ma problemy zdrowotne. Muzyk przejdzie operację

2023-01-04 13:43

Tomasz Zaliszewski, długoletni członek, perkusista i obecny lider Budki Suflera, mierzy się z problemami zdrowotnymi. Muzyk poinformował o tym fakcie za pośrednictwem social mediów zespołu, dając tym samym do zrozumienia, że nie pojawi się on na żadnym z nadchodzących koncertów z okazji zbliżającego się finału WOŚP. Muzyk przejdzie poważną operację.

Tomasz Zeliszewski urodził się 26 maja 1955 roku w Tarnowie i jeszcze jako uczeń udzielał się w licznych lokalnych zespołach. W 1965 roku muzyk dołączył do Budki Suflera, gdzie na stanowisku perkusisty zastąpił Zbigniewa Zielińskiego. Artysta zagrał na debiutanckim albumie grupy, czyli kultowym już Cień wielkiej góry - obecnie Zeliszewski jest jedynym członkiem zespołu, który zagrał na wszystkich jego wydawnictwach. Od lat 90. muzyk pełni także rolę menedżera grupy, a po śmierci jej współzałożyciela, Romualda Lipki, został liderem Budki Suflera, która w 2019 roku wznowiła działalność. Zeliszewski współpracował także m.in. z Urszulą, Anną Jantar Izabelą Trojanowską. Najnowszy album studyjny Budki Suflera został zatytułowany Skaza i ukazał się na rynku 8 listopada 2022 roku. 

Tomasz Zeliszewski z Budki Suflera ma problemy zdrowotne. Muzyk przejdzie operację

Fani grupy spodziewali się, że ta wystąpi na jednym z koncertów z okazji zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety, w poniedziałek 2 stycznia zespół opublikował na swoim Facebooku post, w którym lider we własnej osobie poinformował, że nie jest to możliwe, gdyż zmaga się on z problemami zdrowotnymi i 11 stycznia przejdzie poważny zabieg operacyjny. Tomasz Zeliszewski nie napisał, o jakie kwestie zdrowotne chodzi. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

MARCIN MELLER W ESCE ROCK. Mellina jakiej jeszcze nie było!