Tom Morello

i

Autor: Rex Features/East News

Nowości ze świata muzyki

Tom Morello zapowiedział swój "pierwszy solowy rockowy album". Zagra na nim jego 12-letni syn

Wielkimi krokami zbliża się nowa solowa płyta od Toma Morello. Gitarzysta zapowiedział premierę singla promującego całość. Zagra w nim 12-letni syn gitarzysty, Roman.

Tom Morello zapowiedział swój "pierwszy solowy rockowy album"

Gitarzysta Tom Morello zapowiedział, że już wkrótce ukaże się jego nowy album. Muzyk zapowiedział, że to będzie pierwszy, w solowym dorobku, w pełni rockowy materiał. 

Całość promuje kompozycja "Soldier In The Army Of Love", która swoją premierę będzie miała 28 czerwca. – Napisałem ją z moim synem, Romanem Morello, który jest wirtuozem gitary. Jest to rockowy hymn pokolenia Morello – przyznał gitarzysta znany z gry w takich zespołach, jak Rage Against the Machine, Audioslave czy Prophets of Rage. 

Mellina - Lady Pank czy Oddział zamknięty, kto był bardziej "sex, drugs and rock'n'roll"?

Na ten moment więcej szczegółów, które dotyczą nadchodzącego wydawnictwa Toma Morello, nie zostało ujawnionych. Prawdopodobnie jednak cały album ukaże się na rynku jeszcze w tym roku!

Do tej pory Tom Morello, jeśli chodzi o solową działalność, wypuścił w świat trzy albumy zrealizowane pod szyldem "The Atlas Underground" (pierwsza część ukazała się w 2018, dwie pozostałe w 2021). Gitarzysta, z myślą o tych krążkach, zaprosił do współpracy różnych artystów. Wydał także EPkę "Comandate" (2020)

Tom Morello zagra w tym roku w Polsce

W 2020 roku Morello miał zagrać w naszym kraju razem z grupą Rage Against the Machine. Niestety, koncert w Tauron Arenie w Krakowie nie doszedł do skutku z powodu pandemii koronawirusa. 

Gitarzysta jednak w końcu odwiedzi Polskę. 3 lipca wystąpi na terenie portu lotniczego Gdynia-Kosakowo w trakcie tegorocznej edycji Open'er Festivalu. Wiadomo już, że Morello zagra na Alter Stage. 

Oto 5 ciekawostek o debiutanckim albumie Rage Against The Machine: