Tom Morello, Macklemore

i

Autor: Rex Features/East News, ODD ANDERSEN/AFP/East News

Wiadomości

Tom Morello porównał nowy utwór znanego rapera do twórczości Rage Against the Machine

Gitarzysta Tom Morello jest zachwycony nowym utworem rapera Macklemore'a. To protest song wspierający Palestynę. Artysta wzywa w nim do zakończenia izraelskiej wojny w Gazie. Muzyk przyrównał wspomniany utwór do twórczości Rage Against the Machine.

Tom Morello jest zachwyconym nowym utworem Macklemore'a

Macklemore, amerykański raper znany m.in. z wielkich hitów "Can't Hold Us" oraz "Thrift Shop", wypuścił właśnie do sieci swój nowy utwór zatytułowany "Hind's Hall". To protest song wspierający Palestynę. Artysta wzywa w nim do zakończenia izraelskiej wojny w Gazie. 

Oto ranking 10 najlepszych zespołów rockowych. Czołówka może zaskoczyć!

Macklemore ponadto potępia policję, która zakłóca pokojowe protesty na kampusach uniwersyteckich w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazuje: fanem tego numeru, z którym możecie zapoznać się poniżej, jest Tom Morello, gitarzysta Rage Against the Machine. 

Muzyk napisał w serwisie X (dawniej Twitter), że to piosenka "najbardziej w stylu Rage Against the Machine" od czasów... Rage Against the Machine. A dodajmy, że zespół swój ostatni album, na którym znalazły się same premierowe kompozycje, wydał w 1999 roku.

Utwór ten nie jest jeszcze dostępny na platformach streamingowych. Macklemore jednak obiecał, że gdy tak się stanie, to cały dochód uzyskany z odsłuchów przekaże na rzecz Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Pracy dla Uchodźców Palestyny ​​na Bliskim Wschodzie (UNRWA). 

5 ciekawostek o albumie "Rage Against The Machine":