Tom Morello oficjalnie ma koleżankę noblistkę! Grali razem w zespole

i

Autor: Invision/Invision/East News Znajomości Toma Morello

Tom Morello oficjalnie ma koleżankę noblistkę! Grali razem w zespole

2022-10-07 10:34

Piątkowym ogłoszeniem laureata Pokojowej Nagrody Nobla zakończył się tegoroczny Tydzień Noblowski. Wydarzenie to być może przeszłoby bez echa w świecie rocka, gdyby nie wpis Toma Morello. Muzyk zdradził, że zna osobiście jedną z tegorocznych noblistek, gdyż miał okazję... grać z nią w jednym zespole!

Tom Morello znany jest przede wszystkim z działalności w zespole Rage Against The Machine. Grupa powstała z jego inicjatywy w 1991 roku, a już rok później ukazał się jej debiutancki album, który odniósł ogromny sukces krytyczny i komercyjny. Formacja szybko stała się jedną z najbardziej wpływowych z lat 90. i miała ogromny udział w rozwój gatunku, jakim jest nu metal. Po opuszczeniu składu grupy przez Zacka de la Rocha, pozostali muzycy połączyli siły z Chrisem Cornellem i założyli razem zespół Audioslave, z którym wydali trzy albumy studyjne. Tom Morello prowadzi też własny, solowy projekt - pod pseudonimem The Nightwatchman pisze i wykonuje piosenki ludowe, których teksty są mocne polityczne. Kariera gitarzysty rozpoczęła się jednak dużo wcześniej - przed Rage Against the Machine był on członkiem grupy Lock Up, swój pierwszy zespół założył już w wieku 13 lat, pasję kontynuował będąc studentem na Harvardzie. To właśnie tam poznał, jak się właśnie okazało, przyszłą noblistkę.

Tom Morello grał w jednym zespole z noblistką!

Za nami tegoroczny Tydzień Noblowski. W środę 5 października ogłoszono laureatów z chemii - w sumie nagrodzono trzy osoby: Mortena Meldala i K. Barry'ego Sharplessa, pionierów chemii "klik", oraz Carolyn R. Bertozzi, która przeniosła tę dziedzinę na grunt biologiczny. Okazuje się, że Tom Morello bardzo dobrze zna właśnie Carolyn Bertozzi - oboje studiowali na Harvardzie w tym samym czasie i... grali w jednym zespole! Grupa Bored of Education wzięła udział w uniwersyteckim konkursie, który wygrała - tegoroczna laureatka Nagrody Nobla grała w niej na instrumentach klawiszowych.

Po ogłoszeniu informacji o nagrodzonych, Morello zamieścił w sieci wpis, w którym pogratulował swojej koleżance ogromnego sukcesu, całość uzupełniło zdjęcie obojga.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

Gratulacje dla mojej byłej koleżanki z Harvardu Carloyn Bertozzi z okazji jej Nagrody Nobla w dziedzinie chemii! Wygraliśmy Ivy League Battle of the Bands w 1986 roku z naszą rockową grupą „Bored of Education”, gdzie grała na klawiszach, a ja w spandexie - napisał Morello w swoich social mediach.