Tobias Forge udzielił wywiadu na rozdaniu nagród AMA 2022 i wyszło... nietypowo! Kim jest Mr Ghost?

i

Autor: LISA O'CONNOR/AFP/East News Lider Ghost w nietypowej rozmowie na gali rozdania nagród AMA 2022

Tobias Forge udzielił wywiadu na rozdaniu nagród AMA 2022 i wyszło... nietypowo! Kim jest "Mr Ghost"?

2022-11-23 11:35

Zespół Ghost odniósł niemały sukces na ostatnim rozdaniu nagród AMA 2022. W wyniku głosowania publiczności wydany w marcu tego roku album "Impera" został wybrany Ulubionym albumem rockowym. W związku z tym lider grupy, Tobias Forge, pojawił się na czerwonym dywanie i udzielił wywiadu, który wyszedł nieco... nietypowo!

W nocy z niedzieli na poniedziałek 20-21 listopada odbyła się gala rozdania nagród Americam Music Awards 2022. Część nagrodzonych poznaliśmy już na kilka godzin przed rozpoczęciem całej imprezy - to wtedy ogłoszono laureata w kategorii Ulubiony album rockowy. Nieoczekiwanym zwycięzcą został zespół Ghost, za wydany w marcu tego roku album Impera. Tuż po premierze płyta osiągnęła duży sukces krytyczny i komercyjny, a pochodzący z niej numer Call Me Little Sunshine otrzymał nominację do nagrody Grammy.

Tobias Forge udzielił wywiadu na gali rozdania AMA 2022

Choć na początku działalności zespół Ghost otaczała aura tajemnicy, to w 2017 roku potwierdzono, że za maską Papy Emeritusa ukrywa się Tobias Forge - szwedzki muzyk i autor tekstów. Jako nagrodzony, pojawił się on na uroczystej gali wręczenia statuetek, wziął także udział w sesji przed fotoreporterami na czerwonym dywanie. 

To właśnie wtedy doszło do dość zabawnej sytuacji. Dziennikarka magazynu "Billboard", chcąc zwrócić na siebie uwagę muzyka, by móc z nim porozmawiać, zawołała za nim... "Mr Ghost! Moment ten został uwieczniony na nagraniu, który natychmiast stał się hitem sieci, tak samo jak wideo z samego wywiadu. Nie da się ukryć, że cała rozmowa między Tobiasem a dziennikarką przebiegła dość nietypowo, a lider Ghost nie był w swoim scenicznym żywiole, choć fani chwalą go za urok i uprzejmość. Forge powiedział, że nagroda ta znaczy dla niego bardzo dużo i najchętniej podzieliłby ją na milion kawałków, by obdarować nim każdego fana zespołu na świecie - podobno ma on już pewien plan. Zobacz momenty z "Mr Ghost" w roli głównej poniżej!

Rockowe koncerty w 2023 roku - na te zespoły czekamy najbardziej!

Ghost wystąpi w Polsce w 2023 roku!

Zespół Ghost zawita do naszego kraju już w przyszłym roku. Formacja została jednym z headlinerów Mystic Festival, który odbędzie się w dniach 7-10 czerwca na terenie gdańskiej Stoczni.