To właśnie TUTAJ bije serce rocka! Pozdrowienia od podziemia!

i

Autor: YouTube

To właśnie TUTAJ bije serce rocka! Pozdrowienia od podziemia!

2023-01-27 11:51

Macie dosyć wciąż tych samych nazw w nagłówkach? Przejadł Wam się Iron Maiden, AC/DC, Guns’n’Roses, Rammstein i Metallica? Może czas wybrać się na wycieczkę tam, gdzie bije serce prawdziwej alternatywy – do podziemia. Śledzimy je i staramy się prezentować to, co uda nam się odnaleźć. Oto kolejna porcja ciekawych nagrań!

Gdański zespół Vrna opowiada nam „Baśnie”. To depresyjna mieszanka rocka z metalem i noisem, okraszona mrocznym teledyskiem wygenerowanym z pomocą SI. Muzyka, która pozostawia nas w stanie niepokoju, zaintrygowania ale i tajemniczej fascynacji. Bardzo ciekawa alternatywa.

Szczeciński Rosegarden w rytmie klasycznego rocka śpiewa o wszechobecnym hejcie. Jak sami piszą, o swoim premierowym kawałku: „Są tacy, którzy w niszczeniu ludzi znaleźli pracę i przyjemność, a jakże często znajdują poklask i uznanie. Hejterzy mają się świetnie. Stali się czymś normalnym w tych chorych czasach”. Posłuchajcie, obejrzyjcie, bo to dotyczy nas wszystkich.

Robactwo – zaprasza na premierę płyty „Miękkie miasta”, której można już posłuchać w sieci. Polskie teksty, mieszanki gatunkowe z pogranicza nowej fali rocka z punkiem. Czasem do przemyśleń, czasem do histerycznego tańca, czasem do ucieczki po pustych ulicach nocnych miast.

Rockowe granie ma to do siebie, że lubi się wtrącać, komentować, angażować. Czasem jednak zrzuca ten kostium trybuna ludowego i po prostu chce się dobrze bawić. Taki plan na wieczór ma dla nas eRri. Najnowszy teledysk tej grupy, zatytułowany „Plan” właśnie ukazał się na YouTube i musimy przyznać, że bardzo sympatycznie nas rozbujał.

Atrocious Filth zapowiada reedycję swojej płyty "OVV". Ukaże się nakładem Moans Music na białym, limitowanym winylu. Ich granie wymyka się klasyfikacjom gatunkowym, ale jeśli już musielibyśmy Wam jakoś ich przedstawić, to wyobraźcie sobie Tool, albo nawet bardziej Kobong, który postanowił wybrać się do teatru na pełną symbolizmu nowoczesną sztukę i po drodze łyknął coś halucynogennego. Obejrzyjcie ich teledysk stworzony we współpracy z Olsztyńskim Teatrem lalek.

Co dwa tygodnie publikujemy newsy dotyczące alternatywy, muzyki niezależnej, podziemnej. Chcemy dać platformę tym, którzy nie mają szans na pokazanie się w telewizji czy radiu, których nie stać na drogą reklamę w mediach społecznościowych, a jednak tworzą muzykę z pasją i od serca.

Gracie koncert? Wydajecie coś nowego? Nagraliście teledysk? Chcemy wiedzieć co się u Was dzieje! Napiszcie do nas na adres: [email protected]

Interesuje nas podziemie i alternatywa gitarowa, szeroko pojęte rockowe granie. Jest u nas miejsce na bluesa, reagge, shoe gaze, punka, metal, grind, noise, post i wszelkie mieszanki oraz eksperymenty. Nasze drzwi są otwarte, ważne by było niezależnie, z rockowym rodowodem, szczerze i prawdziwie.