To ten artysta zagrał najbardziej dochodową trasę koncertową w historii! Zawrotna suma!

i

Autor: Pixabay Najbardziej dochodowa trasa w historii - kto ją zagrał?

To ten artysta zagrał najbardziej dochodową trasę koncertową w historii! Zawrotna suma!

2023-02-01 9:31

Po trudnym okresie pandemii branża koncertowa wraca do formy. Kolejne ogłoszenia koncertowe podawane są praktycznie codziennie, a bilety na nie wyprzedają się niemal natychmiast - i to niezależnie od ceny. Na koncerty jakiego artysty fani na całym świecie uczęszczali najchętniej? To właśnie ON zagrał najbardziej dochodową trasę w historii!

Koncerty na dobre powróciły do naszej codzienności. Z dnia na dzień pojawiają się ogłoszenia o coraz to nowych i każde z nich cieszy się zainteresowaniem wśród osób, szczególnie lubiących spędzać swój wolny czas właśnie w ten sposób. Bilety na pokazy rozchodzą się na pniu, choć pojawia się coraz więcej głosów, że obecne ceny za wejściówki są zdecydowanie zbyt duże i doprowadzi to w końcu do sytuacji, kiedy to koncerty staną się formą rozrywki tylko dla wybranych. Na chwilę obecną oznak zmian w branży brak, a media właśnie podały nazwisko artysty, który zagrał najbardziej dochodową trasę koncertową w historii. 

Elton John zagrał najbardziej dochodową trasę w historii!

Najnowsze dane w tym zakresie podał właśnie Billboard BoxscoreOkazuje się, że to właśnie Elton John, a konkretnie jego trasa "Farewell Yellow Brick Road Tour", nosi obecnie miano najbardziej dochodowej wszech czasów! Artysta zagrał w jej ramach już 278 koncertów i dorobił się na niej już 817,9 miliona dolarów! Kwota ta wciąż rośnie, gdyż, choć jest to pożegnalna seria pokazów, to w 2023 roku odbędą się kolejne występy w jej ramach. Legendarny artysta zdetronizował Eda Sheerana i jego "Divide Tour". Według Billboard Boxscore, jest to pierwsza trasa koncertowa, która przekroczyła granicę 800 milionów dolarów. 

Na kolejnych pozycjach, za Eltonem Johnem i Edem Sheeranem, znajdują się U2 i ich "The 360 Tour", Guns N' Roses "Not in This Lifetime Tour", "A Bigger Bang" i "No Filter Tour" The Rolling Stones, "The Wall Live" Rogera Watersa, "Black ice Worl Tour AC/DC", "WorldWired Tour" Metalliki. 

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe