Genesis

i

Autor: SADAKA EDMOND/SIPA/SIPA/East News

To koniec Genesis! Wspominamy największe hity zespołu

2024-03-26 9:41

To koniec Genesis! Phil Collins potwierdził smutne informacje na temat ostatniego koncertu. Panowie pokazali się w tym składzie po raz ostatni. Wielu fanów nie może pogodzić się z faktem, że kapela właśnie pożegnała się ze sceną. Niestety czasu nie cofniemy, ale możemy przypomnieć sobie największe hity legendarnego zespołu. Tak brzmiało Genesis!

Genesis to przełomowy zespół, a przez wielu uznawany za jeden z fundamentów rocka. Kultowa kapela powstała w 1965 roku i od tego czasu (z przerwami) odwiedziła wiele zakątków świata, nagrała 15 albumów studyjnych i zauroczyła, a nawet rozkochała wielomilionową publiczność - również w Polsce. Przypomnijmy, że album „…Calling All Stations…” mógł pochwalić się złotą płytą w naszym kraju. Niestety zespół zapowiadając trasę „The Last Domino?” ogłaszał, że to będą już ich ostatnie koncerty. Podczas finałowego widowiska Phil Collins udowodnił, że nie rzucano słów na wiatr i oficjalnie zakomunikował koniec legendy.

WYWIADÓWKA - JELONEK

To koniec Genesis! Phil Collins przekazał smutną informację

„Jutro znajdziemy sobie prawdziwą pracę” - zażartował Phil Collins podczas ostatniego koncertu na trasie, który odbył się 26 marca 2022 roku w Londynie. To właśnie podczas tego wydarzenia oficjalnie ogłosił koniec Genesis, a tym samym zakończenie pewnej epoki dla muzycznego świata. 

„Dzisiaj jest wyjątkowy wieczór. To ostatni koncert trasy i ostatni koncert Genesis. Wciąż nam trudno uwierzyć, że przyszliście nas zobaczyć. Tak, jutro znajdziemy sobie prawdziwą pracę.” - powiedział ze sceny Collins

Kapela odchodzi na zasłużoną emeryturę, zostawiając za sobą największe przeboje, które na całe szczęście pozostaną z fanami zespołu na zawsze. Przygotowaliśmy zestawienie największych hitów Genesis, które możecie zobaczyć w galerii poniżej.