Tina Turner nie żyje. Legenda muzyki miała 83 lata

i

Autor: AKPA Nie żyje Tina Turner

Tina Turner nie żyje. Legenda muzyki miała 83 lata

2023-05-24 21:13

Tragiczne wieści obiegły cały świat w środowy wieczór. W wieku 83 lat zmarła Tina Turner - prawdziwa legenda muzyki, jedna z najlepszych i najsłynniejszych wokalistek wszech czasów. Przykre informacje zostały potwierdzone przez rzecznika artystki. Okazuje się, że przez lata ciężko chorowała. Tina Turner odeszła w swoim domu.

Tina Turner urodziła się 26 listopada 1939 roku, karierę rozpoczęła pod koniec lat 50. w Kings of Rhythm Ike'a Turnera, jednak jako Tina Turner zadebiutowała dopiero dwa lata później. Od tamtej pory tworzyła ze swoim ówczesnym mężem jeden z najgłośniejszych duetów lat 60., po latach dopiero zdecydowała się opowiedzieć o dramacie, jakiego doznała ze strony partnera. W latach 80. Turner na dobre powróciła do muzyki, wraz z wydaniem albumu Private Dancer, który przyniósł jedne z jej największych przebojów z utworem tytułowym i What's Love Got to Do with It na czele. W ciągu kariery legenda wydała dziesięć albumów solowych, uznawana jest za jedną z najlepiej sprzedających się artystek solowych wszech czasów. Dwukrotnie została wprowadzona do Rock & Roll Hall of Fame - w 1991 roku z Ikem Turnerem i dwa lata temu jako twórczyni solowa.

Tina Turner - najsłynniejsze utwory Królowej rock and rolla!

Tina Turner nie żyje

Od kilku lat artystka pozostawała raczej w cieniu, żyjąc na co dzień w swoim domu w niedaleko Zurychu w Szwajcarii. To właśnie w nim artystka spędziła swoje ostatnie chwile. W środę 24 maja w oficjalnych social mediach Tiny Turner pojawił się post, informujący o jej śmierci. Przykre wieści podała także agencja Reutera, która powołała się na słowa rzecznika gwiazdy. Tina Turner zmarła 24 maja po długiej chorobie, nie zostało jednak podane do wiadomości publicznej, o jaką przypadłość chodzi. W ostatnich latach artystka zmagała się z licznymi przypadłościami. W chwili śmierci Tina Turner miała 83 lata.