Thom Yorke skomponował nową ścieżkę dźwiękową

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Muzyczne nowości od Thoma Yorke'a

muzyczne nowości

Thom Yorke skomponował nową ścieżkę dźwiękową. Premiera wydania na CD już za chwilę

2024-07-10 14:10

W styczniu ujawniono, że Thom Yorke skomponował muzykę do filmu Daniele Luchettiego "Confidenza", adaptacji włoskiego dramatu opartego na powieści Domenico Starnone pod tym samym tytułem. Dzisiaj XL Recordings ogłasza, że oryginalna ścieżka dźwiękowa Thoma Yorke'a "Confidenza" zostanie wydana cyfrowo 26 kwietnia, zaś winyl i CD 12 lipca.

Opublikowano już także teledysk do singla „Knife Edge” z Elio Germano i Federicą Rosellini w rolach głównych, zawierającego sekwencję z filmu oraz drugi utwor zatytułowany „Prize Giving”. Utwór „The Big City” - otwierjaćy ścieżkę dźwiękową "Confidenza", został zaprezentowany przez Yorke’a w lutym na jego playliście do serii „The Smile Music Artist in Residence” w BBC 6.

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Inna strona Thoma Yorke'a

"Confidenza" jest kontynuacją poprzedniej pełnometrażowej ścieżki dźwiękowej Yorke'a  do remake'u "Suspiria" Luca Guadagnino z 2018 roku. "Suspirium" otrzymało nominację do nagrody GRAMMY w kategorii 'Best Song Written for Visual Media'. Muzyka do "Confidenza" wyprodukowana przez Sama Petts-Daviesa ("Suspiria", The Smile "Wall Of Eyes")  ukazuje Yorke'a ponownie współpracującego z London Contemporary Orchestra wraz z zespołem jazzowym, w skład którego wchodzili Robert Stillman i kolega z zespołu The Smile Tom Skinner.

W 2019 roku Yorke napisał muzykę do "Motherless Brooklyn" Edwarda Nortona, a w 2022 napisał dwa oryginalne utwory do finału serialu "Peaky Blinders".

The Smile zagrają w tym roku w Polsce

Thom Yorke z grupą The Smile (Tom Skinner, Jonny Greenwood, Thom Yorke) wydał w styczniu tego roku swój drugi studyjny album "Wall Of Eyes", będący następcą debiutanckiej płyty "A Light For Attracting Attention" z 2022 roku. The Smile wznowi trasę koncertową w czerwcu i sierpniu, podczas której 14 sierpnia wystąpi w Warszawie na Letniej Scenie Progresji.

Sprawdź ciekawostki o krążku "Pablo Honey":

Listen on Spreaker.