Shirley Manson i Dave Grohl

i

Autor: MIGUEL SCHINCARIOL/AFP/East News

Wiadomości

Wokalistka Garbage nie może nachwalić się Dave'a Grohla. "Kocham go z pasją, jak cały świat"

Shirley Manson, wokalistka zespołu Garbage, to kolejna osoba, która bardzo ceni Dave'a Grohla. Muzyk w przeszłości współpracował z grupą przy jednym z utworów. – Kocham Dave’a Grohla z pasją, podobnie jak cały świat. On jest naprawdę kimś – powiedziała artystka w rozmowie z "NME".

Wokalistka Garbage o Grohlu: "Posypał naszą płytę swoim czarodziejskim pyłem"

Shirley Manson to wokalistka formacji Garbage, w którym występuje także perkusista Butch Vig. To właśnie on był producentem przełomowego albumu Nirvany, czyli "Nevermind" z 1991 roku. Znajomość ta sprawiła, że Dave Grohl, który był perkusistą Nirvany, a obecnie jest liderem Foo Fighters, zagrał gościnnie na jednym z albumów Garbage.

Jego grę możemy usłyszeć w utworze "Bad Boyfriend" z krążka "Bleed Like Me" (2005). Manson bardzo dobrze wspomina współpracę z Grohlem. Wokalistka opowiedziała o tym w najnowszym wywiadzie dla "NME". 

Najsłynniejsze logo w historii rocka należy do The Rolling Stones. Jak powstało?

– Dave Grohl posiada najbardziej niesamowitą przestrzeń radości, jaką możesz mieć nadzieję spotkać jako istota ludzka. Jego pojawienie się i zagranie w "Bad Boyfriend" było dużym impulsem dla męskiej części zespołu. Był naprawdę dobrym przyjacielem Butcha, oczywiście dzięki ich współpracy w Nirvanie. [...] Kocham Dave’a Grohla z pasją, podobnie jak cały świat. On jest naprawdę kimś. Przyszedł i podniósł na duchu słabnące nastroje moich kolegów i posypał naszą płytę swoim czarodziejskim pyłem. Mamy to na całą wieczność – powiedziała wokalistka. 

Na początku kwietnia tego roku ukazała się rozszerzona wersja albumu "Bleed Like Me". Nowe wydanie zawiera 17 dodatkowych utworów, w tym remiksy, wersje demo, b-side'y czy niealbumowy singiel "Tell Me Where It Hurts", który ukazał się w 2007 roku.

Tymczasem zespół pracuje nad kolejnym studyjnym albumem. Na ten moment dyskografię Garbage zamyka krążek "No Gods No Masters" z 2021. 

Rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę na Spotify [TOP10]: