The Winery Dogs wracają! Nowy singiel i płyta

i

Autor: materiały promocyjne

The Winery Dogs wracają! Nowy singiel i płyta

2022-11-22 14:39

Amerykańska supergrupa podała termin opublikowania nowego singla. Płyta także jest już w drodze. Nareszcie, po pięciu latach, dostaniemy nowy materiał od trzech wybitnych muzyków, z których każdy znany jest jako mistrz swojej kategorii.

Najnowszy singiel grupy zatytułowany „Xanadu” będzie dostępny już 9 grudnia. Płyta zatytułowana „III” ukaże się w lutym przyszłego roku. Grupa ogłosiła także daty koncertów, jednak na trasie na razie jest jedynie Ameryka Północna oraz Południowa.

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Nawet jeśli te nazwiska niewiele Wam mówią to z pewnością znacie ich nagrania oraz zespoły, w których pracowali. Gitarzysta zespołu, Ritchie Kotzen, kontynuuje tradycję takich mistrzów jak Jimi Hendrix, Steve Ray Voughan czy Eddie Van Halen, ze względu na doskonałą technikę legato. Ma na koncie 23 płyty solowe, z czego ostatnią nagrał razem z Adrianem Smithem (gitarzysta Iron Maiden). Swego czasu jako support został zaproszony przez The Rolling Stones na występ w Japonii w czasie trasy Big Bang Tour.

Mike Portnoy to perkusista, który wyznaczył styl i kierunek, w którym do dziś podąża Dream Theater. Był członkiem grupy od 1985 do 2010 roku, kiedy zastąpił go Mike Mangini. Portnoy grał także w Avanged Sevenfold, Transatlantic, Adrenaline Mob, Flying Colors oraz BPMD. Trudno o bardziej znanego perkusistę na scenie progresywnego metalu.

Billy Sheehan jest natomiast wirtuozem gitary basowej. Z jego prędkością i finezją nie może się mierzyć ani Steve Harris z Iron Maiden, ani Joey di Maio, a przecież obaj są rewelacyjni i znani z utrzymywania naprawdę rekordowo szybkich sekcji rytmicznych. Jednak to Sheehan ze swoim basowym tappingiem (gra obiema rękami na gryfie gitary), wykorzystaniem akordów oraz szarpaniem strun trzema palcami stał się ikoną wyczynowej gry na tym instrumencie. Z pewnością znacie jego nagrania z Mr Big, Davidem Lee Rothem, jednak to tylko część z jego bogatej dyskografii.

Ta trójka dziesięć lat temu sformowała rock-metalowe trio pod szyldem The Winery Dogs. Oprócz wydawania płyt i koncertowania prowadzą także warsztaty dla uczących się gry na instrumentach w formie tak zwanej kliniki, czyli letniego obozu muzycznego – Dog Camp. Można tam wyszkolić się w technice, teorii, spotkać muzyków i wspólnie z nimi pojamować.